Jak otworzyć hodowlę Kota Syberyjskiego

Kot Syberyjski

Jeśli rozważasz otwarcie hodowli, zapewne słyszałeś o wspaniałych cechach tych kotów, takich jak lojalność, inteligencja i atletyzm. Koty syberyjskie są też znane z tego, że są doskonałe dla alergików. Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej o tej wyjątkowej rasie i o tym, jak założyć własną hodowlę kotów syberyjskich. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś! Poniżej przedstawiamy kroki, które powinieneś podjąć, by otworzyć hodowlę kotów syberyjskich.

Koty syberyjskie są skore do zabawy

Jeśli szukasz kota, który będzie trzymał się blisko ciebie, rozważ kota syberyjskiego. Są figlarne i czułe, lubią nawiązywać kontakty towarzyskie ze swoimi właścicielami. Koty syberyjskie są też bardzo inteligentne, uwielbiają się bawić i zabawiać swoich właścicieli. Jeśli rozważasz adopcję kota syberyjskiego, czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej o jego wyjątkowych cechach. Pokochasz sposób, w jaki się z Tobą bawią i współdziałają!

Są inteligentne

Kot syberyjski to starożytna rasa, która pochodzi z Rosji. Pierwotnie była to lądowa odmiana kota domowego, ale później przekształciła się w oficjalną rasę. Choć istnieje od tysięcy lat, niedawno została udoskonalona i obecnie jest akceptowana we wszystkich rejestrach kotów. Te inteligentne i kochające koty bardzo lubią uwagę i przywiązanie. Pomimo długiej sierści, kot syberyjski wymaga cotygodniowej pielęgnacji, ale jest też zaskakująco aktywny.

Są lojalne

Kot syberyjski to rasa kota występująca w Rosji. Istnieje od setek lat, a wzmianki o niej pojawiają się w książkach i bajkach dla dzieci. Koty syberyjskie zajmują szczególne miejsce w rosyjskiej kulturze, ponieważ są cenną częścią rodzinnych tradycji. Przydawały się też w gospodarstwie, a zimna wojna rozbiła Związek Radziecki. W 1990 roku kot syberyjski został po raz pierwszy wyeksportowany do Stanów Zjednoczonych.

Są wysportowane

Pomimo swojego wyglądu, koty syberyjskie są bardzo wysportowane. Są niezwykle zwinne i wysportowane, mają długie, smukłe tylne nogi, które dają im imponującą zdolność do skakania. Jednak ta pełna energii rasa najlepiej czuje się w pomieszczeniach zamkniętych, ponieważ brakuje im inteligencji i instynktu do rozpoznawania zagrożeń. Koty syberyjskie są bardzo oddane swoim właścicielom, podążają za nimi z pokoju do pokoju i mniej przeszkadzają im głośne dźwięki.

Uwielbiają wodę

Pomimo swojej reputacji zdystansowanego kota, koty syberyjskie potrafią być bardzo kochające. Ta rasa nie jest agresywna i lubi towarzystwo człowieka, nawet jeśli oznacza to, że większość czasu będziesz spędzał w wodzie. Pomimo swojej miłości do wody, syberyjczyki nie pójdą popływać, chyba że zostaną do tego zmuszone przez swoich właścicieli. Zamiast tego będą bawić się w wodzie i rzucać się na przedmioty, na przykład na różdżkę z piór. Koty syberyjskie są doskonałymi zwierzętami rodzinnymi, ponieważ nie boją się obcych ludzi i dzieci. Są też skore do zabawy i będą gonić za piłkami lub badać kursor myszy, kiedy pracujesz przy komputerze.

Czytaj również:   Ile powinien średnio spać kot brytyjski - odpowiadamy

Mają gęstą, podwójną sierść

Jeśli szukasz eleganckiego i luksusowego kota, powinieneś zwrócić uwagę na kota syberyjskiego. Ten piękny kot pochodzi z północnej Rosji. Jego gęsta, podwójna sierść jest naturalną cechą tej rasy, ponieważ koty te zostały wyhodowane do życia w surowej, mroźnej tundrze. Koty te mają stosunkowo krótką sierść i podwójny podszerstek, co oznacza wzmożone linienie. Mimo że koty te dużo zrzucają, ich wzmożona sierść nie jest związana z chorobą. Koty syberyjskie są hipoalergiczne, co oznacza, że nie produkują tak wielu alergenów jak inne rasy, więc ich sierść nie wywołuje reakcji alergicznych.

Są dobrymi rodzicami

Choć koty syberyjskie mogą wydawać się dziwną rasą, w rzeczywistości są dość oddane swoim ludziom. Choć są bardzo kochające, potrafią być dość wymagające i potrzebują dużo uwagi od swoich ludzi. Są wspaniałymi rodzicami, ale mogą też być trochę drogie w utrzymaniu. Możesz rozważyć adopcję dwóch syberyjczyków jako pary, jeśli masz miejsce i budżet na opiekę nad dwoma kotami.

Potrafią rozwiązywać problemy

Jeśli szukasz kota, który jest inteligentny i wysportowany, syberyjczyk jest właściwym wyborem. Koty syberyjskie uwielbiają się bawić i są znane z otwierania drzwi. Bawią się też w aportowanie. Są też świetnymi rozwiązywaczami problemów. Można je przyuczyć do chodzenia na smyczy, korzystania z drapaków i uczenia się sztuczek. Możesz być zaskoczony, kiedy dowiesz się, że koty syberyjskie potrafią otwierać drzwi i inne przedmioty bez pytania!

Podobne Wpisy:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous Post
Kot Syberyjski

Kot Syberyjski – W jakich kolorach występują

Next Post
Kot brytyjski krótkowłosy - charakterystyka rasy

Kot brytyjski krótkowłosy – charakterystyka rasy

Related Posts