Jakie są kolory kota brytyjskiego?

Jakie są kolory kota brytyjskiego?

Jeśli zastanawiasz się, jakie są kolory kota brytyjskiego, czytaj dalej! Te piękne koty występują w różnych odcieniach, takich jak kremowy, cynamonowy, płowy i szary. Kolory te zostały szczegółowo opisane w tym artykule. Jeśli nie jesteś pewien, który z nich wybrać, rozważ poniższe wskazówki:

Kremowy

Koty brytyjskie mają charakterystyczny kolor sierści, który jest niezwykły wśród kotów. Często kolor ten jest dziedziczony po kotach himalajskich i syjamskich. Umaszczenie kota brytyjskiego jest najbardziej widoczne w najbardziej oddalonych partiach ciała, a na pozostałych częściach ciała blednie, przechodząc w jaśniejszy odcień. Aby uzyskać najlepszą kombinację kolorów, koty brytyjskie powinny mieć cętki, pręgi lub wzory. Ich sierść jest gęsta, a podszerstek kremowobiały.

Wśród najczęstszych kolorów kotów brytyjskich kremowy liliowy jest jednym z najrzadszych. Bardzo ceniony jest kot czysto liliowy, bez białego lub tabby wzoru. Jego kolor jest miękki i świetlisty, a kremowa opalenizna jest bardzo pożądana w okolicach nosa i na opuszkach łap. Choć nie jest to częste u kotów w tym kolorze, ta cecha jest bardzo ceniona.

Koty brytyjskie o tym umaszczeniu są uważane za koty średniej jakości. Ich sierść jest w kolorze mouton i dorównuje niebieskim kotom brytyjskim. Oczy kremowego kota mogą być głęboko czekoladowe, pomarańczowe lub miedziane. Czubek nosa powinien pasować do koloru sierści. Kot potrzebuje od roku do 1,5 roku, by osiągnąć pełny kolor. Koty kremowe są też ogólnie znane z tego, że są czyste i przyjazne. Jeśli nie jesteś pewien, którą rasę kota wybrać, upewnij się, że przeprowadziłeś małe badania i przeczytałeś o ich różnych kolorach.

Cynamon

Cynamonowy kolor kota brytyjskiego jest stosunkowo rzadki. Kolor kota przypomina rozcieńczoną czekoladę i ma miedziane lub czerwonawe podteksty. Ma pomarańczowe lub jasno bursztynowe oczy. Koty cynamonowe mają też różowy pyszczek. Cynamon jest rzadkim i egzotycznym kolorem. Kot brytyjski jest dostępny także w innych kolorach. W tym artykule omówimy dwa główne kolory występujące u kota brytyjskiego.

Kot brytyjski jest dostępny w wielu kolorach, a najlepszym sposobem na określenie rasy jest sprawdzenie różnych umaszczeń kotów, którymi jesteś zainteresowany. Jeśli interesuje Cię konkretny kolor, możesz znaleźć kociaka o takim samym umaszczeniu jak matka. Niektóre koty brytyjskie są znane z liliowego umaszczenia, które przypomina niebieską norkę. Koty te mają różowe obwódki oczu, opuszki łap i nos w kolorze czekolady.

Historia kota brytyjskiego jest blisko spokrewniona z historią kota francuskiego. Koty brytyjskie prawdopodobnie przybyły do współczesnej Europy z Afryki Południowej podczas wypraw krzyżowych. Mnisi z klasztoru Chartreuse we Francji byli odpowiedzialni za hodowlę kotów, które następnie wraz z żeglarzami przypłynęły do Wielkiej Brytanii. W 1889 roku biały kot został uznany za przedstawiciela rasy kotów brytyjskich. Druga wojna światowa praktycznie zniszczyła rasę kotów brytyjskich, ale hodowcy i felinolodzy podjęli się zadania przywrócenia rasy.

Płowy

Kot brytyjski występuje w wielu kolorach, ale najczęściej spotykanym jest płowy. Ten jasny kolor kota przypomina liliowy lub czekoladowy. Płowe szylkretki są rzadkie i piękne. Płowe szylkretki mają różne wzory tabby. Ich sierść jest pręgowana, ticked i cieniowana. Płowe szylkretki są też znane jako koty “ny11”, ze względu na ich płowe i kremowe umaszczenie.

Kot brytyjski jest rasą o jasnym umaszczeniu. Koty płowe mają jaśniejszą sierść niż liliowe. Ciemniejsze płowe mogą być trudne do rozpoznania. Kolor ten jest rozcieńczonym szczawiem i jest podobny do jasnokremowej podstawy z ciepłokremowym tickingiem. Płowe koty mają czekoladowe pyszczki i rzadko są rozpoznawane jako “płowe” według standardów rasy.

Inną odmianą płowego jest liliowy brytyjski krótkowłosy. Kolor ten jest podobny do jasnego liliowego, ale jest bardziej zbliżony do jasnego lila. Ma różowe opuszki palców i nos. Liliowy i płowy są trudne do odróżnienia tylko z wyglądu. Jeśli oboje rodzice są nosicielami genu płowego, to psy urodzą się w tym kolorze. Jedynym sposobem, by się upewnić, jest zbadanie ich DNA.

Chociaż kot brytyjski jest rasą wielobarwną, większość jego sierści ma jednolity kolor. Gdyby kot był całkowicie rudy, nazwano by go kotem syjamskim, podczas gdy kot brytyjski dwukolorowy jest jego przeciwieństwem. Dwukolorowy kot brytyjski ma zarówno kolor point, jak i bi-color “dressy”. Płowe umaszczenie kota brytyjskiego będzie wydawać się jasne lub ciemniejsze niż reszta ciała kota.

Czytaj również:   Jak otworzyć hodowlę Kota Syberyjskiego

Szary

Kolor kota brytyjskiego jest niezwykły i bardzo atrakcyjny. Jego sierść jest połączeniem niebieskich i różowych odcieni, co daje kolor przypominający klarowaną czekoladę. Ma pomarańczowo-miedziane oczy. Kolor ten występuje w różnych odcieniach, od chłodnej lawendy do ciepłej różowo-szarej. Jego podszerstek jest jaśniejszy niż sierść zewnętrzna i może mieć plamisty wzór. Kolor oczu kota brytyjskiego powinien pasować do reszty jego sierści. Pełne wykształcenie koloru trwa około półtora roku.

Oczy kota brytyjskiego są cechą charakterystyczną. W zależności od tego, jak są umaszczone, mogą być bursztynowe, złote lub miedziane. Czubek nosa powinien być niebieski. Koty brytyjskie mają różne kolory futra, w tym tabby i pręgowane. Niektórzy hodowcy hodują także niebieskie koty brytyjskie, ale kolor oczu powinien być niebieski. Koty te są trudne w hodowli ze względu na wysokie ryzyko wystąpienia u nich problemów zdrowotnych.

Umaszczenie kota brytyjskiego jest wyjątkowe, ponieważ jego wzór jest dość wyraźny. Umaszczenie kota brytyjskiego charakteryzuje się wieloma różnymi kolorami tortie. Lilac Tortie, na przykład, jest pięknym przykładem tej rasy z jednolitymi proporcjami liliowego i kremowego koloru. Tortie ma też rzadką kombinację płowych i kremowych plamek. Ma też kremowy nos i opuszki łap. Niektóre odmiany torbiego mają pręgi i marmurkowe wzory.

Niebieski

Umaszczenie kota brytyjskiego jest zazwyczaj niebieskie, ale zdarzają się też inne warianty kolorystyczne. Niebieskie koty brytyjskie mogą mieć miedziane, bursztynowe lub złote oczy, a reszta ich sierści może być także w innych kolorach. Dopóki kociak nie osiągnie dojrzałości, koty brytyjskie mogą mieć mieszankę różnych kolorów, choć najbardziej pożądanym kolorem kota jest czysty niebieski. Kot brytyjski krótkowłosy z kombinacją niebieskich i różowych odcieni może być pięknym dodatkiem do każdego domu.

Koty brytyjskie krótkowłose mają gęstą sierść o bogatej fakturze i kolorze. Ich jednolicie niebieskie futro może mieć dowolny wzór, ale powinieneś unikać kotów, które mają biały podszerstek. Koty brytyjskie są genetycznie czarne z dodatkowym genem, który obniża pigmentację ich futra. Są często nazywane “brytyjskimi niebieskimi” i mają charakterystyczny, jednolity kolor, który jest uważany za piękny. Mogą mieć też brązowe, zielone, miedziane, a nawet niebieskie oczy.

Koty kremowe są bliskimi kuzynami niebieskich kotów brytyjskich i mają równie wysoką jakość sierści. Ich futro przypominające mouton jest w wielu odcieniach czekolady. Mogą też mieć ciemne oczy lub kombinację tych kolorów. Oczy mają kolor ciemny lub miedziany. Nasycone kolory są bardziej pożądane niż mniej żywe, a czubek nosa powinien pasować do koloru sierści. Zazwyczaj pełne ubarwienie kota trwa od roku do pięciu lat.

Jednolity kolor

Kot brytyjski występuje w wielu różnych kolorach. Najczęściej spotykane jest niebieskie, choć dostępne są też liliowe i czekoladowe. Koty brytyjskie uważa się za jednobarwne, jeśli ich kolor jest równomiernie rozłożony na całym ciele. Inne kolory jednolite to: czekoladowy, kremowy, rudy i płowy. Kolory jednolite są również określane na podstawie faktury sierści. Niektóre koty są również pręgowane. Oprócz standardowych jednolitych kolorów, kot brytyjski może mieć paski na poduszkach łap i na czubku nosa.

Kolor kremowy jest jednym z najstarszych jednolitych kolorów u kota brytyjskiego. Ten seksowny kolor kota ma piękne, pomarańczowe lub złote oczy. Kremowy i liliowy są podobne w dotyku i jakości do klasycznego niebieskiego i liliowego. Liliowy to mieszanka szarego, niebieskiego i różowego. Ten kolor jest rzadką, ale piękną odmianą. Najczęściej spotykanym kolorem jest niebieski, choć liliowy jest najrzadszy.

Kot brytyjski jest klasycznym przykładem rasy o wyraźnym oznakowaniu. Ma krótką, gęstą sierść i występuje w wielu kolorach jednolitych i wzorzystych. Jedną z jego najbardziej charakterystycznych cech są duże bursztynowe oczy. Pomimo długiej sierści i wyraźnych oznaczeń, kot brytyjski jest dostępny także w kilku innych kolorach, w tym srebrnym i czekoladowym. Jeśli wolisz kolor inny niż niebieski, prawdopodobnie biały kot będzie jednobarwny.

Podobne Wpisy:

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous Post
Ile kosztuje i gdzie najlepiej kupić kota brytyjskiego?

Ile kosztuje i gdzie najlepiej kupić kota brytyjskiego?

Next Post
Skąd się wzięły niebieskie oczy u kota brytyjskiego?

Skąd się wzięły niebieskie oczy u kota brytyjskiego?

Related Posts