Jakie kolory oczu mogą mieć koty brytyjskie?

Jakie kolory oczu mogą mieć koty brytyjskie?

Planujesz kupić nowego kota. Jest wiele opcji do rozważenia. Koty brytyjskie krótkowłose mają niebieskie oczy, podobnie jak białookie ałtajskie. Czym więc dokładnie jest heterochromia i jak wyglądają koty brytyjskie? Czytaj dalej, żeby się dowiedzieć! Oto cztery najczęściej spotykane kolory oczu u kotów brytyjskich. Więcej o niebieskich kotach brytyjskich dowiesz się z tego artykułu.

Ałtajskie koty niebieskookie

Niebieskookie koty występują w wielu kolorach. Niektóre mają duże, opadające oczy, a inne mają dziwne kształty. Koty brytyjskie mogą mieć niebieskookie koty ałtajskie, które mają kod rasy ALT. Projekt standardu dla kotów ałtajskich niebieskookich został opublikowany w 1999 roku. Głowa i szyja kota ałtajskiego niebieskookiego mają kształt zaokrąglonego klina, szeroki, zaokrąglony podbródek i mocne szczęki. Ich duże, niebieskie oczy są zazwyczaj okrągłe lub owalne.

Pomimo nazwy, rasa ta jest w rzeczywistości dość rzadka. Niebieskooki ałtajski nie jest jedynym kolorem wywodzącym się z regionu Ałtaju. Koty brytyjskie również mogą mieć ten typ kota, dzięki przodkowi kotów brytyjskich o imieniu Ariel. Oprócz tego, że Ałtaj jest niebieskooki, ma też dużą ilość bieli w sierści. Hodowla niebieskookiego Altay’a z nie-niebieskookim Altay’em zaowocuje silnym i zdrowym potomstwem, bez żadnych fizycznych deformacji.

Koty brytyjskie krótkowłose mogą być krzyżowane z kotami niebieskookimi. Przykładem tego jest brytyjska hodowczyni o imieniu Chloe Alaska. Hodowca ten ma ukraińskiego kota Nikital Gioia, którego wyhodowała Iryna Merzlenko. Niagara, jeden z trzech kotów w jej pierwszym miocie, ma niebieskookiego ojca. Jego niebieskooki ojciec, Lazuli, ma brązową makrelę tabby. Z tej krzyżówki powstaje miot składający się w 50% z niebieskookich kociąt i w 50% z nie-niebieskookich.

Topaz, oryginalny niebieskooki kot ałtajski, ma podobny kolor oczu i niebieskie oczy. Został wyhodowany z niebieskookimi kotami brytyjskimi. Nie jest to prawdziwy niebieskooki kot ałtajski, a niebieskookie koty brytyjskie nie są dopuszczalnymi krzyżówkami. Koty te mogą mieć wygląd podobny do amerykańskich Ojos Azules. Koty te zostały zarejestrowane jako Ojos Azules przez hodowcę w Stanach Zjednoczonych i zostały wyeksportowane do Gobble. Nie pozwolono im skontaktować się z hodowcą, a później zablokowano im możliwość komunikowania się z kimkolwiek.

Kolor oczu niebieskookich kotów ałtajskich wynika z braku melaniny w tęczówce. Istnieje wiele różnic poligenetycznych, które mogą powodować, że kolor niebieski może być głęboki lub jasny. Chociaż wiele kotów wystawowych ma równie głęboki niebieski kolor oczu, różnica polega na kolorze oczu. Niebieskie oczy kontrastują z ciemnym umaszczeniem. Niebieskie oczy są więc wyraźnym punktem przyciągającym uwagę.

Pomimo niebieskiego koloru oczu u tych kotów, wiele kotów brytyjskich może mieć niebieskookie oczy ałtajskie. Mimo że są one niebieskookie, nie mają białego koloru na ciele. Ich ogony również mogą być białe, ale biała końcówka sięga do jednej trzeciej długości ogona. Niektóre koty ałtajskie mają białe łatki, ale te bez białych są najbardziej cenione.

Brytyjski Niebieski

Koty brytyjskie niebieskie mają niebieskie oczy. Są bardzo urocze. Kolor oczu tej rasy nie ma wpływu na jej osobowość. Możesz wybrać kolor oczu w zależności od swoich osobistych preferencji. Kolor oczu kota brytyjskiego niebieskiego jest często podobny do koloru oczu kota czekoladowego lub liliowego. Czubek nosa i opuszki łap powinny być całkowicie niebieskie. Brytyjski Niebieski jest wyjątkowo piękną rasą kotów. Oto kilka faktów na temat kolorów oczu kotów brytyjskich niebieskich.

Oczy kociąt rasy British Blue pozostaną niebieskie przez całe ich życie. Kolory oczu kotów brytyjskich krótkowłosych zazwyczaj pokrywają się z kolorem sierści. Chociaż kolor oczu nie ma wpływu na zachowanie brytyjskich niebieskich kotów, ważne jest, by wybrać kociaka, który ma niebieskie oczy. Jest to szczególnie ważne, jeśli planujesz wystawiać swojego brytyjskiego bluesa. Kolor oczu u Brytyjczyków Niebieskich zależy od poziomu pigmentu wytwarzanego przez organizm kota i jego geny. Kolor oczu British Blue nie determinuje osobowości, ale jest preferowany przez niektórych właścicieli.

Istnieją inne rodzaje kotów brytyjskich niebieskich. Koty te są bardziej popularne niż ich białe odpowiedniki. Niektóre brytyjskie krótkowłose mają pomarańczowy lub żółty kolor oczu. Inne rasy kotów brytyjskich krótkowłosych mają mieszankę kolorów oczu. Jednak kot brytyjski krótkowłosy może mieć oko niebieskie lub w dziwnym kolorze. Ponadto u kotów brytyjskich krótkowłosych istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia brązowych lub niebieskich oczu niż u kotów brytyjskich krótkowłosych.

TICA uznała tę rasę w 1991 roku, ale nadal była to bardzo rzadka rasa, licząca zaledwie dziesięć osobników. Hodowla była powolnym procesem ze względu na skomplikowaną naturę niebieskookiej cechy. Mała liczba miotów i ryzyko deformacji sprawiały, że hodowla była trudnym procesem. Zdarzało się, że rasa ginęła w historii. Na szczęście jednak rasa została w końcu uznana i znów się rozwija. Jeśli chciałbyś zobaczyć kota brytyjskiego niebieskiego, skontaktuj się z hodowcą już dziś.

Czytaj również:   Jakie szczepienia powinien mieć kot brytyjski

W kwietniu 2017 roku Komitet Standardów LOOF zatwierdził wprowadzenie kotów brytyjskich niebieskookich. Rasa ta została wprowadzona przez Chatterie d’Aerlin, Chatterie de la Grace, Lazycat Compagni i Vivarnon Cattery. Kocięta brytyjskie niebieskookie mogą być również homozygotyczne dla genu niebieskich oczu, choć nie zostało to potwierdzone. W niektórych przypadkach kocięta z niebieskimi oczami mogą być głuche, ale nie dotyczy to większości kotów rasy brytyjski krótkowłosy.

Kolor oczu jest ważną częścią osobowości kota brytyjskiego niebieskiego. Ta rasa kotów ma unikalne i uderzające spojrzenie. Oczy kota brytyjskiego niebieskiego są jasne, smukłe i wyraziste. Ich piękna sierść jest nie tylko oznaką piękna, ale także wspaniałego temperamentu. Adoptując kota tej rasy, możesz uzyskać wygląd swoich marzeń! Możesz nawet wybrać kota brytyjskiego niebieskiego, a na pewno będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.

Brytyjski krótkowłosy

Brytyjskie krótkowłose słyną z uderzającego koloru oczu i chociaż niebieski jest najbardziej powszechny, występują też w wielu innych kolorach. Kolor oka jest określany przez ilość pigmentu w tęczówce. Oczy pozbawione pigmentu są niebieskie, podczas gdy oczy z dużą ilością pigmentu są zielone. Brytyjski krótkowłosy jest jedną z niewielu ras, które mogą mieć zarówno zielone, jak i niebieskie oczy.

Koty o niebieskich i srebrnych oczach są popularną rasą brytyjskich krótkowłosych. Wielu hodowców preferuje różne kolory, ale najczęściej spotykane są niebieski i brązowy. Są one również znane jako koty szynszylowe. Jeśli interesują cię kolory oczu brytyjskich kotów krótkowłosych, odwiedź stronę Blue-Eyed Breeds 2. Znajdziesz tam informacje o niebieskich i złotych brytyjskich kotach krótkowłosych oraz o ich kolorach oczu.

Brytyjski krótkowłosy ma różne kolory oczu, od szafirowego błękitu po miedziany lub bursztynowy. Mają też zdolność do zmiany koloru z wiekiem, dlatego ważne jest, aby znaleźć kota, który będzie pasował do wystroju Twojego domu. Czarne koty brytyjskie krótkowłose mają czarne opuszki łap, czarne nosy i klasyczne pomarańczowe lub miedziane oczy. Białe koty brytyjskie krótkowłose mają czysto śnieżnobiałe futro i powinny mieć różowy pyszczek. Pamiętaj, że wszystkie białe koty brytyjskie krótkowłose są kolorowe, z wyjątkiem rzadkiej odmiany cętkowanej.

Jeśli zauważysz, że twój brytyjski kot krótkowłosy ma niebieskie lub zielone oko, przyjrzyj się jego kolorowi oczu. Zmiany koloru oczu są częste u tej rasy, a brytyjskie niebieskie kocięta mogą mieć różne kolory oczu w zależności od koloru sierści. Nie powinny one jednak zmieniać koloru przed ukończeniem roku. Jeśli kolor oczu Twojego brytyjskiego kota krótkowłosego się zmienia, może to być znak, że Twój kot ma wadę wzroku.

Chociaż koty brytyjskie krótkowłose mają różne kolory oczu, najczęściej spotykane są miedziane i bursztynowe. Jednak koty brytyjskie krótkowłose mogą mieć inne kolory oczu, pod warunkiem, że mają odpowiednie oznaczenia. Pomimo swojego uderzającego wyglądu, brytyjskie koty krótkowłose są zazwyczaj lojalne i przyjazne. Samce są bardziej powściągliwe niż samice, a samice mają zazwyczaj poważniejsze usposobienie. Nie lubią też, gdy poświęca im się zbyt wiele uwagi.

Klasyczny kolor oczu kota brytyjskiego krótkowłosego jest jego głównym kolorem. Jego sierść jest kremowa, różowa lub rudawa, z charakterystycznym znakiem “M” na czole. Ma też różowe końcówki nosa i łapki. Brytyjskie krótkowłosy o czekoladowym umaszczeniu mają najstarsze typy kolorów oczu brytyjskich krótkowłosych. Trzecim typem brytyjskiego krótkowłosego, który występuje w jednolitym kolorze, jest typ kremowy. Ma on jasnoczerwone futro i rozcieńczone białe geny.

Chociaż brytyjskie krótkowłose rodzą się z niebieskimi oczami od urodzenia, ich kolor oczu zmienia się z wiekiem. W dorosłym życiu niebieskie oczy mogą stać się zielone lub błotnisto-brązowe, ale niebieski pozostanie ich dominującym kolorem. Te różnice w kolorze oczu są głównie kosmetyczne, ale kolor oczu nie ma wpływu na osobowość brytyjskiego krótkowłosego. Jeśli szukasz konkretnego koloru, powinieneś skonsultować się z doświadczonym hodowcą, ponieważ zna on rolę genetyki w sukcesie brytyjskiego krótkowłosego.

Podobne Wpisy:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous Post
Ile powinien średnio spać kot brytyjski - odpowiadamy

Ile powinien średnio spać kot brytyjski – odpowiadamy

Next Post
Jak wychować kota brytyjskiego - trening

Jak wychować kota brytyjskiego – trening

Related Posts