Kot brytyjski a dzieci – czy to dobry pomysł?

Kot brytyjski a dzieci - czy to dobry pomysł?

Kot brytyjski jest bardzo przyjazny dla dzieci, ale lubi też mieć własną przestrzeń. Kot Cheshire z Alicji w Krainie Czarów został stworzony na podstawie tej rasy, a koty te są znane ze swojego mądrego i charakterystycznego sposobu mówienia. Trzymanie kota brytyjskiego w domu to świetny sposób, by to przyjazne zwierzę było spokojne i potulne. Jeśli chcesz, by twój nowy kot był takim samym przyjacielem, jakim go obdarzysz, oto kilka wskazówek, o których warto pamiętać:

Mamy przyjemność przedstawić artykuł przygotowany w porozumieniu z weterynarzgniezno.pl

Trzymanie kota w domu

Trzymanie kota brytyjskiego w domu z dziećmi może zmniejszyć ryzyko zarażenia się kota brytyjskiego krótkowłosego chorobami. Jednak koty brytyjskie nadal są podatne na niektóre choroby. Szczepienia i regularne wizyty u weterynarza mogą pomóc w zapobieganiu niektórym dolegliwościom. Chociaż trzymanie kota brytyjskiego w domu z dziećmi jest najbezpieczniejszą opcją, nie uchroni to zwierzęcia przed zagrożeniami związanymi ze środowiskiem rodzinnym. Dzieci powinny być nadzorowane podczas zabawy z kotem i nie powinny zostawać same bez nadzoru.

Wiele osób woli trzymać swoje koty brytyjskie w domu. Jednak decyzja ta powinna być uzależniona od Twoich preferencji i środowiska, w którym żyjesz. Koty mogą być szczęśliwe i zdrowe zarówno w domu, jak i na zewnątrz, o ile zapewnisz im podstawowe potrzeby i podejmiesz odpowiednie środki ostrożności. Oto kilka zalet i wad trzymania kota brytyjskiego w domu z dziećmi. Kiedy już zdecydujesz się na trzymanie kota brytyjskiego w domu z dziećmi, pamiętaj, by zapewnić mu dużo przestrzeni i ruchu.

Korzyści z trzymania kota w domu z dziećmi jest wiele. Przede wszystkim koty są łatwe w utrzymaniu i nie wymagają częstych kąpieli ani oddawania moczu na zewnątrz. Łatwo je wytresować i uczą dzieci odpowiedzialności. Ważne jest, by pamiętać, że koty mogą być onieśmielające dla dzieci. Dlatego zanim wprowadzisz kota do domu z dziećmi, pamiętaj, żeby odrobić pracę domową.

Chroniąc kota przed nadczynnością tarczycy

Uchronienie kota przed chorobą nadczynności tarczycy nie jest tak proste, jakby się mogło wydawać. Przyczyny nie są do końca jasne, ale kilka czynników ma związek z tym schorzeniem. Na przykład u kotów, które są narażone na działanie środków zmniejszających palność lub żwirku dla kotów, stwierdza się podwyższony poziom tych związków w surowicy. Pomimo braku jednoznacznej przyczyny, należy unikać lub oszczędnie stosować środki przeciw pchłom i miejscowo środki zmniejszające palność.

Główną przyczyną nadczynności tarczycy u kotów jest nadczynność gruczołu tarczowego. U kotów tarczyca produkuje nadmiar hormonu T4, co prowadzi do podwyższonego stanu metabolicznego, który powoduje zmiany w wielu narządach. Choroba tarczycy zazwyczaj dotyka starsze koty i może dotknąć każdą rasę. Koty rasy syjamskiej są w grupie podwyższonego ryzyka rozwoju tej choroby. Jeśli twój kot ma objawy nadczynności tarczycy, natychmiast skonsultuj się z lekarzem weterynarii.

Jeśli Twój kot wykazuje objawy nadczynności tarczycy, może to mieć łagodną przyczynę. Gruczoły tarczycy u kotów często powiększają się z powodu choroby podstawowej zwanej hiperplazją guzkową. Stan ten zazwyczaj nie jest nowotworowy i może zostać wykryty podczas badania fizykalnego. Ewentualnie lekarz weterynarii może wykryć guzek lub masę na szyi kota. Lekarz weterynarii może zalecić wykonanie prześwietlenia tarczycy w celu ustalenia przyczyny nadczynności.

Zachowanie kota

Zachowanie kota brytyjskiego przy dzieciach jest łatwe, jeśli planujesz odseparować je od siebie. Najlepszym sposobem na to jest wprowadzanie ich powoli i stopniowo. Wprowadzaj je do różnych pomieszczeń, żeby mogły się poznać. Karm je w osobnych pomieszczeniach z barierką, żeby kojarzyły drugiego kota z posiłkami. Następnie pozwól im się razem bawić pod nadzorem.

Jeśli masz małe dzieci, koty brytyjskie krótkowłose będą się z nimi dobrze dogadywać. Dzieci mają nieograniczone pokłady energii i mogą być skutecznymi towarzyszami zabaw dla kotów brytyjskich. Nawet małe rasy mogą zapewnić im wiele godzin rozrywki, co może pomóc zrównoważyć tendencję kotów brytyjskich do bycia bardziej potulnymi z wiekiem. Dzieci mają też silną wyobraźnię i potrafią skutecznie bawić się zabawkami drażniącymi. Tak więc, choć nie możesz bawić się ze swoim kotem w prawdziwym życiu, możesz bawić się z nim w wirtualnej rzeczywistości.

Innym sposobem na to, by kot brytyjski był potulny i przyjaźnie nastawiony do dzieci, jest ograniczenie ich do pomieszczeń zamkniętych. Na dworze mogą wdawać się w bójki z innymi zwierzętami, w tym z ludźmi. Ponadto koty mogą zabić wiele małych zwierząt. Choć obroże o dużej widoczności i głośne dzwonki mogą odstraszać ptaki śpiewające i małe ssaki, są bezużyteczne w walce z kotem brytyjskim.

Czytaj również:   Kot brytyjski dla alergika - zastrzeżenia i porady

Zachowaj spokój kota

W Wielkiej Brytanii żyje ponad dziesięć milionów kotów, a zapewnienie kotu spokoju w pobliżu dzieci i innych zwierząt może być niezwykle trudnym zadaniem. Poczucie bezpieczeństwa kota brytyjskiego zależy od jego poczucia bezpieczeństwa, a życie w pobliżu innych kotów może powodować napięcie emocjonalne zarówno u Ciebie, jak i u Twojego kota. Choć Twój kot może nie zachowywać się w pobliżu dzieci tak samo jak kot domowy, powinien być bezpieczny w pobliżu dzieci. Jeśli zauważysz oznaki stresu, zajmij się nimi jak najszybciej.

Kiedy głaszczesz kota, staraj się tego unikać, chyba że jesteś pewien, że robisz to w sposób bezpieczny dla kota. Kot może odebrać głaskanie przez człowieka jako zagrożenie i nie będzie brał udziału w zabawie. Postaraj się trzymać kota w wyższym, ciemniejszym miejscu, by zapewnić mu bezpieczeństwo. Oddzielenie kota od dzieci może wydawać się trudne, ale twój kot brytyjski doceni uwagę.

Zanim zapoznasz kota z dziećmi, naucz je czekać. Małe dzieci powinny poczekać za bramką dla dzieci, aż będziesz miał okazję zająć się swoim kotem. Powinny mieć możliwość powąchania twojej ręki. Dzięki temu kot nauczy się kojarzyć ją z twoją. Z czasem będzie się do ciebie coraz bardziej przyzwyczajał. Nigdy nie powinieneś zmuszać dziecka do zbliżania się do kota – chyba że jest to osoba dorosła – a ty musisz być spokojny w pobliżu dzieci.

Zapoznanie kota z innymi kotami

Wprowadzenie nowego zwierzaka do innych kotów jest trudną procedurą. Koty z natury są terytorialne i na początku mogą nie zaakceptować nowego kota. Powoli wprowadzaj nowego kota do pomieszczenia, które nie jest ulubionym pomieszczeniem kota rezydenta. W ten sposób oba koty będą mogły poznać swoje upodobania i stopniowo poszerzać swoje terytorium. Pamiętaj też, że koty rywalizują o zasoby i powinny mieć oddzielne obszary.

Zapoznanie kota z innymi kotami brytyjskimi może być trudnym zadaniem, ale trzeba zadbać o to, by wprowadzenie przebiegło bezproblemowo. Choć może być kuszące zorganizowanie przyjęcia dla nich obu, powolne wprowadzanie ich jest niezbędne dla ich dobrego samopoczucia. Upewnij się, że stworzysz małą przestrzeń, w której oba zwierzęta będą mogły czuć się bezpiecznie. Powinieneś też zapewnić drogi wyjścia, żeby zwierzęta nie zostały uwięzione w tej przestrzeni.

Dbaj o zdrowie swojego kota

Jeśli chcesz adoptować kota brytyjskiego krótkowłosego, masz kilka wskazówek, jak utrzymać go w dobrym zdrowiu. Koty brytyjskie krótkowłose szybko rosną, więc rzeczy, które kupisz dla dwunastotygodniowego kociaka, prawdopodobnie wyrosną z niego w ciągu kilku miesięcy. Utrzymanie kota brytyjskiego w zdrowiu zaczyna się od odpowiedniej diety i regularnych ćwiczeń. Kot brytyjski lubi odkrywać swoje otoczenie i będzie się dobrze rozwijał przy codziennej aktywności.

Pula genów kota brytyjskiego niebieskiego jest dość zróżnicowana. Chociaż jest to pożądane dla ogólnego zdrowia, oznacza to również, że niektóre cechy są bardziej powszechne u kotów brytyjskich niż u innych ras. Na przykład, rasa British Blue jest blisko spokrewniona z kotami Russian Blue i Chartreux. Zróżnicowana pula genów jest korzystna dla zdrowia, ale oznacza też, że pewne anomalie genetyczne mogą się nasilać w kolejnych pokoleniach. Geny recesywne są źródłem poważnych anomalii genetycznych. W przyszłych pokoleniach geny te mogą się podwoić, tworząc upośledzające i śmiertelne choroby. Koty brytyjskie mogą również wykazywać różnorodność kosmetyczną.

Rasa brytyjskich kotów krótkowłosych jest ogólnie zdrowa i odporna na wiele chorób. Jednak niektóre z najczęstszych problemów zdrowotnych związanych z kotami brytyjskimi to otyłość, wielotorbielowatość nerek i problemy z drogami moczowymi. Koty brytyjskie krótkowłose są podatne na wielotorbielowatość nerek, ale nie jest to częsta choroba. Dostępne są testy genetyczne, które mogą potwierdzić, czy Twój kot jest narażony na tę chorobę.

Podobne Wpisy:

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous Post
Jakie są różnice między kotem brytyjskim a rosyjskim?

Jakie są różnice między kotem brytyjskim a rosyjskim?

Next Post
Co zrobić gdy kot brytyjski chrapie?

Co zrobić gdy kot brytyjski chrapie?

Related Posts