Kot brytyjski długowłosy – cechy szczególne

Kot brytyjski długowłosy - cechy szczególne

Ta rasa kotów jest podobna do brytyjskiego krótkowłosego pod względem wielkości i osobowości. Średnia długość życia brytyjskiego kota długowłosego wynosi od dwunastu do szesnastu lat. Wymaga corocznych szczepień przeciwko powszechnym kocim chorobom. Jednak w ich osobowości można dostrzec pewne różnice. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tych cechach. Ma również długą sierść, którą łatwo złapać. Z tego powodu właściciele powinni uczyć swoje dzieci, by były delikatne w stosunku do tego kota.

Średnia długość życia brytyjskiego kota długowłosego to 12-16 lat

Długowłosy brytyjski jest jedną z najstarszych ras i jest najbardziej znany ze swojego niebieskiego umaszczenia. Rasa ta występuje też w kolorze białym i innych kolorach. Długowłosy brytyjski ma uroczą, niezależną i powściągliwą osobowość, ale jest też bardzo czuły. Jeśli tylko zajmiemy się jego problemami z zębami, brytyjski długowłosy będzie żył zdrowo i szczęśliwie. Jest podatny na otyłość, ale odpowiednia dieta i ćwiczenia mogą pomóc zmniejszyć ryzyko nadwagi lub problemów z sercem.

Brytyjski długowłosy jest doskonałym zwierzęciem rodzinnym. Kocięta kosztują zwykle od 800 do 1200 dolarów, w zależności od rodowodu. Koty te są często przyjaźnie nastawione do dzieci i dorosłych. Są również bardzo czułe i potrzebują regularnej pielęgnacji, aby utrzymać zdrową sierść. Nie mają wielu znanych problemów zdrowotnych, ale wymagają częstej pielęgnacji, zwłaszcza na początku. Ważne jest, aby pamiętać, że koty brytyjskie długowłose mają stosunkowo mało sierści.

Przeciętna wielkość kota brytyjskiego długowłosego

Przeciętny rozmiar kota brytyjskiego długowłosego to około 8-18 funtów. W pełni rozwinięte koty osiągają wysokość od jedenastu do czternastu centymetrów. Koty tej rasy znane są ze swoich długich, gęstych włosów, które rzadziej się zrzucają niż inne rodzaje sierści. Mimo to koty brytyjskie długowłose mogą być dość ciężkie. Powinny być trzymane w pomieszczeniach zamkniętych. Mogą jednak urosnąć dość duże, jeśli nie będą odpowiednio pielęgnowane.

Koty brytyjskie długowłose są podatne na przybieranie na wadze, więc upewnij się, że codziennie je ćwiczysz. Ich geny mogą nieść pewne choroby. Możesz sprawdzić, czy Twój zwierzak jest narażony na którąś z nich, wykonując badanie DNA. Niektórzy hodowcy oferują nawet testy DNA, więc możesz mieć pewność, że Twój pupil jest zdrowy. Choć koty te są niezwykle urocze, mogą rozwinąć się u nich problemy zdrowotne. Jeśli zauważysz któryś z tych problemów odpowiednio wcześnie, Twój pupil będzie mógł otrzymać właściwą opiekę.

Jego osobowość jest identyczna jak u brytyjskiego kota krótkowłosego

Brytyjski krótkowłosy jest rodowodową wersją tradycyjnych ras brytyjskich kotów domowych. Charakteryzuje się krótką, gęstą sierścią i klockowatą głową. Jego duże, okrągłe oczy i szeroko rozstawione uszy sprawiają, że jest to piękny kot. Brytyjski krótkowłosy jest bardzo inteligentną rasą i potrzebuje dużo uwagi, żeby być zadowolonym. Lubi też proste zabawy, takie jak aportowanie czy gonienie za piłką.

Czytaj również:   Gdzie szukać Kota Syberyjskiego do adopcji?

Brytyjski długowłosy jest bardzo podobny do rasy brytyjskiego krótkowłosego. Ma taką samą osobowość jak brytyjski krótkowłosy. Jest spokojny i docenia obecność swojego właściciela. Dobrze dogaduje się z innymi kotami i zwierzętami. Chociaż nie zawsze lubi być trzymany na rękach, jest bardzo czuły w stosunku do ludzi. To świetny wybór dla kogoś, kto chce mieć łagodnego kota.

Wymaga corocznych szczepień przeciwko powszechnym kocim dolegliwościom

Rasa kotów brytyjskich długowłosych wymaga corocznych szczepień przeciwko kilku powszechnym kocim dolegliwościom. Chociaż AAFP i WSAVA zalecają, by kocięta były szczepione przeciwko FeLV, gdy mają od dziewięciu do dwunastu tygodni, dr Williams ma zastrzeżenia. FeLV jest śmiertelnym wirusem, który dotyka około dwóch procent populacji. Można się nim zarazić żyjąc w bliskim sąsiedztwie z zarażonymi kotami lub będąc ugryzionym przez jednego z nich. Szczepienie przeciwko FeLV chroni kota przed tą chorobą, ale brytyjski długowłosy może nie tolerować niektórych szczepionek.

Szczepienia przypominające są ważne dla wszystkich kotów, ale niektóre szczepionki mają długotrwałe działanie i nie należy ich pomijać. Chociaż wiele kotów preferuje coroczne szczepienia, istnieją pewne specyficzne warunki, które mogą powodować pominięcie szczepień przypominających. Koty przebywające w ośrodkach z internatem potrzebują corocznych szczepień przypominających przeciwko pewnym chorobom i schorzeniom, takim jak grzybica. Ten rodzaj choroby może być przenoszony na członków ludzkiej rodziny, powodując silny ból i dyskomfort.

Jest inteligentny i wokalny

Brytyjski długowłosy jest inteligentnym i głośnym kotem, który jest bardzo łatwy do wytresowania. Lubią smakołyki i nauczą się sztuczek, jeśli tylko będą miały do tego motywację. Są bardzo tolerancyjne i dobrze przystosowują się do większości sytuacji życiowych. Z powodu długiej sierści i inteligentnej natury brytyjskie koty długowłose mogą być trudne w socjalizacji, ale przy odpowiednim szkoleniu i motywacji są bardzo łatwą rasą do wytresowania. Jeśli chcesz mieć brytyjskiego długowłosego, powinieneś zapoznawać kocięta z innymi zwierzętami i kotami, kiedy są jeszcze kociętami.

Ten typ kota jest bardzo czuły w stosunku do dzieci, ale nie lubi, kiedy się go bierze na ręce. Zamiast tego wolą być głaskane na podłodze, gdzie mogą się zrelaksować. Ten kot jest bardzo tolerancyjny i będzie szczęśliwy w większości domów, także w rodzinach z małymi dziećmi i podczas hałaśliwych przyjęć. Chociaż brytyjskie koty długowłose są mniej aktywne niż inne rasy, w domu potrafią być żywe i skore do zabawy. Koty te są również dość tolerancyjne wobec dzieci i przyjaznych psów, ale nie lubią być brane na ręce.

Podobne Wpisy:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous Post
Kot brytyjski dla alergika - zastrzeżenia i porady

Kot brytyjski dla alergika – zastrzeżenia i porady

Next Post
Ile kosztuje i gdzie najlepiej kupić kota brytyjskiego?

Ile kosztuje i gdzie najlepiej kupić kota brytyjskiego?

Related Posts