Kot brytyjski dla alergika – zastrzeżenia i porady

Kot brytyjski dla alergika - zastrzeżenia i porady

Jeśli szukasz kota brytyjskiego dla alergika, powinieneś wiedzieć o kilku rzeczach. Po pierwsze, pamiętaj, że wiele kotów ma w swoim ciele jakieś pasożyty. Mogą to być robaki, pchły, kleszcze i roztocza. Twój kot może zarazić się tymi pasożytami pijąc nieczystą wodę, chodząc po skażonej ziemi, a nawet będąc ugryzionym przez komara. Pasożyty mogą być bardzo bolesne i niekomfortowe dla Ciebie i Twojego zwierzaka.

Sfinks jest hipoalergiczną mieszanką brytyjskiego krótkowłosego

Sfinks jest hipoalergiczną, niskopienną rasą kotów, która występuje w różnych kolorach. Koty te mają oczy dowolnego koloru. Są uważane za koty średniej wielkości, które ważą od sześciu do dwunastu funtów. Mimo że nie mają futra, koty te produkują taką samą ilość białka, co inne rasy. Dzięki temu sfinks ma wspaniały temperament i dobrze dogaduje się zarówno z dziećmi, jak i innymi zwierzętami domowymi.

Chociaż sfinks jest powszechnie kojarzony z kotami hipoalergicznymi, ta rasa kotów jest wyjątkiem. Ta rasa wymaga częstych kąpieli ze względu na brak sierści, ale bezwłosa sierść jest łatwa w utrzymaniu i pielęgnacji. Duże uszy tych kotów wymagają częstego czyszczenia. Zgodnie z francuskim standardem rasy, sfinks ma pewne cechy wspólne z psami. Sfinks jest żywiołowy i będzie za tobą chodził. Koty sfinksa często merdają ogonem i mruczą z czułości.

Sfinks jest hipoalergiczną rasą brytyjskiego kota krótkowłosego. Sfinks jest uważany za gatunek zagrożony wyginięciem. Koty rasy sfinks nie mają włosów, ale mają bardzo cienką warstwę futra. To futro nadaje im brzoskwiniowy lub zamszowy wygląd. Potrzebują regularnych kąpieli, żeby zachować zdrową skórę i zapobiec gromadzeniu się futra na ich sierści.

Cornish Rex ma puchatą spodnią warstwę futra

Alergia u kotów może być poważnym problemem, ale jest nadzieja dla alergików. Cienka sierść kota Cornish Rex jest mniej podatna na zatrzymywanie alergenów, co czyni je dobrym wyborem dla alergików. Choć każda rasa ma inne czynniki wyzwalające, ta rasa jest szczególnie delikatna, a jej spodnia warstwa futra jest puchata. Puchata sierść może pomóc alergikom uniknąć swędzących, drapiących łap, które mogą powodować swędzenie.

Sierść Cornish Rexa to najbardziej miękki rodzaj futra, o jedwabistej fakturze i puchowej spodniej warstwie. To sprawia, że jest dobrym wyborem dla alergików, ponieważ nie zrzuca zbyt wiele. Wymaga jednak okresowych kąpieli, aby ograniczyć gromadzenie się oleju i sierści. Kąpiel Cornish Rexa pomoże też zredukować liczbę alergenów Fel d 1.

Chociaż sierść tej rasy jest miękka i delikatna, należy ją delikatnie szczotkować, aby nie uszkodzić jej loków. Chociaż koty rasy Cornish Rex są dobre dla alergików, ich miękka sierść sprawia, że są idealnymi towarzyszami na kolanach. Jeśli jesteś uczulony na koty, pamiętaj, by chronić swojego pupila przed promieniami słońca, używając przyjaznego dla kotów kremu z filtrem. Pomimo swoich rozmiarów, koty rasy Cornish Rex są wesołe i skore do zabawy.

Koty balijskie produkują mniej sierści

Jeśli jesteś alergikiem, kot brytyjski prawdopodobnie nie jest dla Ciebie odpowiednim wyborem. Ta rasa ma długą sierść, która może wywoływać alergie, ale zrzuca mniej sierści niż wiele innych ras kotów. Dobra wiadomość jest taka, że koty balijskie zrzucają mniej sierści niż inne rasy, co oznacza, że są bardziej odpowiednie dla osób z alergiami. Ale nadal powinieneś być świadomy możliwych minusów tej rasy.

W przeciwieństwie do wielu kotów, koty balijskie nie mają podszerstka i mają jednowarstwową sierść. To sprawia, że są idealne dla osób z łagodnymi alergiami. Sierść jest miękka i lśniąca, a koty spędzają dużo czasu na przytulaniu się. Są też łatwe do wytresowania i dobrze dogadują się z dziećmi. Jeśli masz w przeszłości alergie, możesz poprosić o radę swojego weterynarza.

Kot brytyjski dla alergików powinien rozważyć rasę balijską. Są to długowłose koty syjamskie i dlatego produkują mniej białka Fel D1 niż inne rasy długowłose. Oznacza to, że możesz spędzać więcej czasu z kotem bez obawy o reakcję alergiczną. Jeśli masz już alergie, powinieneś poświęcić trochę czasu na odwiedzenie różnych ras, by znaleźć tę, która jest dla ciebie odpowiednia.

Koty hipoalergiczne mają krótszą sierść

Jeśli szukasz kota hipoalergicznego, najlepszym wyborem może być brytyjski krótkowłosy. Koty te mają krótsze włosy niż inne rasy, co oznacza, że nie zrzucają tak dużo sierści. Krótsza sierść nie oznacza jednak, że nie powodują alergii. Koty hipoalergiczne mogą nadal mieć pewne alergie, dlatego ważne jest, by skonsultować się z lekarzem weterynarii. Jeśli martwisz się o potencjalne alergeny swojego kota brytyjskiego krótkowłosego, odwiedź weterynarza.

Czytaj również:   Czy kota brytyjskiego można zostawić samego w domu? - porady

Wiele osób zakłada, że koty perskie i brytyjskie są hipoalergiczne ze względu na ich krótką sierść. Ale to nieprawda. Koty perskie nie są hipoalergiczne i nadal wymagają dużej ilości kontaktu z człowiekiem. Krótsza sierść kotów perskich sprawia, że są one uważane za mniej uczulające niż inne rasy kotów, ale to nieprawda. Są one po prostu mniej uczulające z powodu krótszej sierści na ich ciele.

Inną hipoalergiczną rasą kotów jest sfinks. Sfinksy prawie nie mają sierści, ale wymagają częstej pielęgnacji i kąpieli, by uniknąć alergenów. Mają bardzo uroczy wygląd i są niezwykle lojalne i czułe. Sfinksy wymagają jednak częstych kąpieli, aby usunąć z ich sierści brud i tłuste plamy. Ich długie uszy również pomagają im utrzymać swoich właścicieli w czystości.

Wszystkie koty produkują Fel d 1, który może powodować reakcje alergiczne u ludzi. Wszystkie koty zrzucają futro i sierść, ale niektóre rasy wydają się mieć ich mniej niż inne. Hipoalergiczne koty brytyjskie również rzadziej zrzucają sierść. A ponieważ ich sierść jest krótsza, nie obciążają jej włosami, co czyni je hipoalergicznymi. Oznacza to, że są mniej uczulające niż ich długowłose odpowiedniki.

Unikaj kontaktu z kotami

Trzymanie kotów brytyjskich na zewnątrz to najlepszy sposób na ograniczenie alergenów, które wytwarzają. Koty linieją, a one przenoszą różne alergeny. Wiele organizacji ratunkowych co roku przyjmuje koty z różnych powodów, więc te koty będą miały prawdopodobnie większą ilość alergenów niż inne koty. Koty są również zwierzętami o przeciętnym poziomie sierści, co oznacza, że mogą wywoływać objawy alergii u osób z pewną wrażliwością na sierść zwierząt.

Osoby uczulone na koty brytyjskie mogą być szczególnie wrażliwe na alergeny, które wytwarzają. Pomimo krótkiej sierści kotów brytyjskich, zwierzęta te często zrzucają sierść. To ciągłe zrzucanie oznacza, że właściciele muszą często czesać zwierzęta, by nie dopuścić do powstania maty. Wymaga to częstego kontaktu ze sierścią i śliną, czyli dwoma głównymi czynnikami wywołującymi reakcje alergiczne u ludzi. Pomimo niskiego poziomu alergenów, jakie wytwarzają koty brytyjskie, nadal ważne jest, by ograniczyć kontakt z tymi zwierzętami, by zmniejszyć swoje szanse na wystąpienie reakcji alergicznej.

Jeśli boisz się, że wywołasz reakcję alergiczną u kota, nie dotykaj zwierzęcia. Specjalista alergolog może ustalić, które alergeny wywołują twoje objawy. Lekarz wykona testy skórne, by wykluczyć innych winowajców. Rzadko zdarza się, że osoba ma tylko jedną alergię, ale kilka. Zastrzyki dla alergików, takie jak immunoterapia, są jednym ze sposobów budowania tolerancji na dany alergen. Zastrzyki mogą być podawane co tydzień przez okres do sześciu miesięcy, a następnie co miesiąc przez okres od trzech do pięciu lat. Niektórzy ludzie nabywają całkowitą odporność i nigdy więcej nie muszą przyjmować tych zastrzyków.

Leki na alergię bez recepty

Jeśli cierpisz na alergie, kot brytyjski może być właśnie tym, czego potrzebujesz. Jest jednak kilka ważnych rzeczy, o których powinieneś wiedzieć, zanim przyniesiesz kota do domu. Alergie są wywoływane przez wiele czynników. Niektóre rasy są szczególnie podatne na alergie, dlatego ważne jest, byś wybrał kota o odpowiednich właściwościach zwalczających alergie. Niektóre rasy są bardziej odpowiednie dla osób, które mają ciężką astmę lub inne problemy z układem oddechowym, podczas gdy inne są lepsze dla osób z alergiami.

Rodzaj sierści kota wpływa na ilość alergenów, które wytwarza. Koty z bardziej puszystym podszerstkiem wydalają mniej sierści i mają mniejsze szanse na podrażnienie alergika. Mimo to, jeśli masz kota brytyjskiego z alergią, musisz podjąć kroki, by nie dopuścić do jego kontaktu z tobą. Pamiętaj, by dokładnie wyczesać kota przed wprowadzeniem go do domu i unikać wystawiania go na działanie kurzu i brudu.

Podobne Wpisy:

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous Post
Jakie są różnice między dorosłym a małym kotem brytyjskim?

Jakie są różnice między dorosłym a małym kotem brytyjskim?

Next Post
Kot brytyjski długowłosy - cechy szczególne

Kot brytyjski długowłosy – cechy szczególne

Related Posts