Kot Syberyjski jak je rozmnażać – na co zwrócić uwagę?

Kot Syberyjski

Jesteś zainteresowany posiadaniem kota syberyjskiego? Dowiedz się o ich pochodzeniu, zdrowiu i wymaganiach dotyczących ruchu. Następnie dowiedz się, jak wyhodować kota syberyjskiego dla kochającego domu. Syberyjczyki są mięsożercami, więc możesz podawać im mięso każdego rodzaju, zarówno surowe, jak i gotowane. Możesz dawać im kawałki surowego mięsa, które same rozrywają, albo kupować komercyjną karmę dla kotów.

Pochodzenie kotów syberyjskich

Kiedy szukasz najlepszej rasy do hodowli, musisz wziąć pod uwagę jej pochodzenie. Koty syberyjskie wyewoluowały, by być silne i wytrzymałe. Koty tej rasy mają długą sierść, pręgę na szyi i mocną budowę ciała. Należy jednak pamiętać, że koty syberyjskie nie są hipoalergiczne. Wszystkie koty wydzielają sierść, która jest zbiorem martwych komórek skóry. Należy pamiętać, że koty syberyjskie mogą występować w dowolnym kolorze i wzorze. Oczy syberyjczyka są zazwyczaj zielone lub złote. Jednak białe koty syberyjskie mogą mieć niebieskie lub zielone oczy.

Pierwsze wzmianki o kocie syberyjskim pojawiły się w książce napisanej przez Harrisona Weira w 1889 roku. W książce Weira czytamy, że koty syberyjskie były często spotykane na wystawach na początku XIX wieku. Jednak dopiero w latach 90. ubiegłego wieku koty syberyjskie po raz pierwszy trafiły do USA. Pomimo ograniczonej dostępności poza Rosją, rasa ta szybko stała się popularna w USA i Europie. W 2002 roku pojawiła się w Wielkiej Brytanii.

Cechy charakterystyczne kota syberyjskiego

Pierwszą cechą kota syberyjskiego, na którą będziesz chciał zwrócić uwagę, jest osobowość. Ta rasa jest bardzo towarzyska i lubi towarzystwo dzieci, psów i innych zwierząt. Są łagodne i nieustraszone, ale wiedzą, kiedy wkroczyć do akcji i zapewnić wsparcie. Osobowość kota to połączenie zabawy i czułości. Są doskonałymi skoczkami i są bardzo ciekawskie. Cechy kota syberyjskiego do hodowli powinny być starannie przemyślane, a Ty, zanim zdecydujesz się na hodowlę, powinieneś wziąć pod uwagę osobowość swojego przyszłego pupila.

Inną cechą charakterystyczną syberyjczyka jest jego długie futro. Jest to przystosowanie do zimnego klimatu panującego w regionie Syberii. Z wiekiem koty syberyjskie zyskały futro na każdą pogodę i większe ciało, co pomogło im przetrwać w tym regionie. Doprowadziło to do ich obecnego statusu jako znanej rasy długowłosej, która potrafi wytrzymać każde warunki pogodowe. A to tylko jeden z wielu powodów, dla których warto rozważyć hodowlę kota syberyjskiego.

Czytaj również:   Kot Syberyjski - wykorzystanie w felinoterapii

Zdrowie kota syberyjskiego

Zdrowie kota syberyjskiego jest bardzo ważne, gdy chcesz go hodować. Z tą rasą wiąże się kilka typowych chorób, w tym choroby układu moczowego, choroby zębów i nerek. Przewód pokarmowy (GI) jest długą rurą, która zaczyna się w jamie ustnej, a kończy w odbycie. Jedzenie i bakterie gromadzą się wzdłuż linii dziąseł, co prowadzi do zapalenia i infekcji. Zakażone dziąsła są nie tylko bolesne, ale też tworzą przestrzeń dla rozwoju bakterii. Raz zainfekowane bakterie mogą rozprzestrzeniać się po całym ciele, powodując uszkodzenia nerek i wątroby.

Ponieważ syberyjskie psy żyją na śnieżnych terenach, ich skóra jest naturalnie tłusta i łatwa do utrzymania w czystości. Chociaż nie są hipoalergiczne, uważa się je za zwierzęta wymagające niewielkiej pielęgnacji. Wymagają regularnego szczotkowania i czyszczenia uszu, ale ich niskosierść sprawia, że są odpowiednie dla osób z alergiami. Mimo że mają mało sierści, koty syberyjskie nadal są podatne na powszechne kocie problemy zdrowotne, w tym kardiomiopatię przerostową, która powoduje pogrubienie mięśnia sercowego.

Potrzeba ruchu dla kota syberyjskiego

Kot syberyjski potrzebuje dużo czasu na zabawę, żeby być zdrowym i szczęśliwym. Jego wysoka inteligencja oznacza, że może wpaść w kłopoty, jeśli się nudzi. Pozostawione same sobie przez dłuższy czas będą drapać meble i wspinać się na zamknięte szafki. Zabawki i gry interaktywne pomogą utrzymać Twojego syberyjczyka w stanie pobudzenia i radości. Koty syberyjskie potrzebują też dużo uwagi i czasu spędzonego z właścicielem. Dlatego ważne jest, aby zapewnić im odpowiednią ilość ruchu, aby zapobiec otyłości i innym problemom zdrowotnym.

Ponieważ syberyjczyki należą do najbardziej aktywnych ras kotów, zapewnienie im odpowiedniej kondycji fizycznej jest niezwykle istotne. Syberyjczyki są niezwykle wysportowane i potrafią skakać na imponujące odległości. Ich długa sierść pomaga im zachować dobrą kondycję i zdrowie, ale wymagają ćwiczeń, by zachować atletyzm i witalność. Choć niektórzy hodowcy twierdzą, że ich futro kotów syberyjskich jest hipoalergiczne, nie jest to gwarancją. Hodowcy nie powinni sprzedawać kociąt ani kotów właścicielom, którzy nie mogą przedstawić dowodu na ich zdrowie.

Podobne Wpisy:

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post
Kot Syberyjski

Jak nauczyć Kota Syberyjskiego siadać na kolanach?

Related Posts