Kot Syberyjski Rasa Niebieska – Charakterystyka

Kot Syberyjski

Poniżej wymienione są cechy i charakterystyka kota syberyjskiego niebieskiego. Ta rasa jest inteligentna, spostrzegawcza i wrażliwa. Można ją także szkolić, co sprawia, że jest pożądanym zwierzęciem przez wielu właścicieli. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem jednego z tych kotów, czytaj dalej, by dowiedzieć się wszystkiego o ich cechach i właściwościach. Ten artykuł ma na celu przybliżenie ci tej pięknej rasy.

Rosyjskie koty niebieskie są spostrzegawcze

Choć są kotami towarzyskimi, rosyjskie koty niebieskie lubią spędzać czas w samotności. Aktywnie poszukują spokojnego kąta do drzemki. Nie przeszkadzają im długie okresy nieobecności, ale potrzebują dobrej jakości czasu z właścicielem. W przeciwieństwie do innych ras nie wyrządzają szkód w domu ani w rzeczach, są bardzo oswojone. Są niezwykle spostrzegawcze i mają wyrafinowane poczucie humoru, więc możesz oczekiwać, że twój kot będzie wspaniałym zwierzakiem.

Są wrażliwe

Kot rosyjski niebieski jest bardzo wrażliwą rasą i często zachowuje się nieufnie w stosunku do nowych ludzi i nieznanych rzeczy. Są bardzo kochające i czułe, kiedy są przy swoich właścicielach, ale nie są przywiązane i spędzają czas tylko z jednym członkiem rodziny. Jeśli rosyjski niebieski nie jest kochany, może wycofać się z domu i być bardzo niespokojny. Jeśli nie jesteś pewien, czy rosyjski niebieski jest odpowiedni dla twojej rodziny, najlepiej przed adopcją skonsultuj się z weterynarzem.

Są inteligentne

Inteligencja kotów syberyjskich niebieskich jest nieporównywalna z innymi rasami kotów. W swoim naturalnym środowisku rosyjskie koty niebieskie polują i łapią małe gryzonie i myszy, żeby przeżyć. Z tego powodu są podatne na otyłość i problemy z drogami moczowymi, ale są też wspaniałymi zwierzętami domowymi i towarzyszami. W tym artykule omówimy inteligencję tej rasy kotów i to, w jaki sposób mogą one stać się wspaniałym dodatkiem do twojego domu.

Można je szkolić

Jeśli chcesz dodać nowego kota do swojej rodziny, rozważ niebieskiego kota syberyjskiego. Ta niezwykła rasa kotów jest bardzo podatna na szkolenie. Mają gęstą sierść i są bardzo odporne na różne choroby, w tym koci katar. Chociaż syberyjczyki powinny być trzymane w domu, są podatne na szkolenie i lubią spacery na smyczy. Poniżej podajemy kilka pomocnych wskazówek, które sprawią, że Twój nowy kot syberyjski będzie dobrym dodatkiem do Twojej rodziny.

Czytaj również:   Kot Syberyjski - Charakterystyka rasy

Są atrakcyjne

Kot rosyjski niebieski był pierwotnie kotem domowym w Rosji i innych krajach europejskich. Był ceniony za łapanie myszy i małych gryzoni na statkach wypływających z Rosji. Rozwinął się w Europie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Skandynawii. Dopiero po II wojnie światowej koty rosyjskie niebieskie zaczęły zdobywać popularność w Stanach Zjednoczonych. Dziś rosyjski niebieski jest jednym z najbardziej pożądanych kotów na świecie. Oto kilka powodów dlaczego.

Są naturalnie istniejącą rasą

Oprócz nazwy, kot syberyjski niebieski znany jest także jako kot rosyjski niebieski. Rasa ta wywodzi się z lasów syberyjskich w Rosji i rozwinęła się w rasę w latach 80. Koty te uważane są za starożytne i są prawdopodobnymi przodkami wszystkich długowłosych kotów domowych. To inteligentne i czułe koty, które wymagają urozmaicenia warunków bytowania. Rasa ta jest klasyfikowana jako rzadka i jest dostępna tylko u rosyjskich hodowców.

To koty o słodkim charakterze

Te urocze, kochane koty są ulubieńcami właścicieli zwierząt. Pochodzą z Syberii i osiągają wagę do 45 funtów. Koty syberyjskie są znane ze swojej zaciekłej lojalności i zaciekłej ochrony zarówno swoich ludzkich towarzyszy, jak i domowników. Książka napisana przez Harrisona Weira w 1889 roku szczegółowo opisuje różne rasy kotów długowłosych. Napisał on nawet o pierwszej na świecie wystawie kotów, która odbyła się w Crystal Palace w Londynie.

Chorują na nerki

Jeśli u Twojego niebieskiego kota syberyjskiego poziom białka wynosi jeden lub więcej, oznacza to, że Twój kot ma CKD. Może to być wczesny sygnał ostrzegawczy przed niewydolnością nerek, ale może też wskazywać na przewlekłą niewydolność nerek. Lekarz weterynarii może pomóc w rozpoznaniu CKD u kota, podając mu suplement o nazwie Hills k/d Early Support. Stan ten prowadzi również do odwodnienia i hipotermii, dlatego tak ważne jest, by jak najszybciej szukać pomocy weterynaryjnej.

Podobne Wpisy:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous Post
Kot Syberyjski

Kot Syberyjski – Charakterystyka rasy

Next Post
Kot Syberyjski

Kot Syberyjski Rasa Neva Masquerade – Charakterystyka

Related Posts