Jak wychować kota brytyjskiego – trening

Jak wychować kota brytyjskiego - trening

Koty są jednym z najpopularniejszych zwierząt domowych w Wielkiej Brytanii i drugim najczęściej posiadanym zwierzęciem – 17% gospodarstw domowych ma jednego lub więcej kotów, czyli w sumie 7,6 miliona kotów. W przeciwieństwie do psów, koty są znane ze swojej niezależności i tajemniczej natury, dlatego wielu właścicieli pozostawia je samym sobie. Jest kilka podstawowych kroków, które musisz wykonać, by wychować kota brytyjskiego i sprawić, by twój nowy przyjaciel stał się dobrze wychowanym zwierzakiem.

Kupno kociaka

Kupno kociaka może być ekscytujące i zabawne, ale jest wiele rzeczy, które musisz rozważyć, zanim go adoptujesz. Niezależnie od powodów, dla których chcesz adoptować kociaka, powinieneś wiedzieć, czego możesz się spodziewać po swoim nowym zwierzaku oraz ile czasu i pieniędzy jesteś gotów w niego zainwestować. Kociak będzie potrzebował rutynowych szczepień, badań weterynaryjnych i kastracji. Będzie też potrzebował regularnego leczenia pcheł i odrobaczania.

Kiedy już zdecydujesz się na adopcję kociaka, powinieneś poznać jego osobowość. Kocięta mają wyjątkowe osobowości i tak też należy się nimi opiekować. Niektóre są pieszczochami, inne są niezależne i nie lubią być zbytnio dotykane. Aby kociak był szczęśliwy i zdrowy, powinieneś wprowadzać go stopniowo i oswajać z nowym otoczeniem. W pierwszym tygodniu życia zapoznaj go z innymi zwierzętami i ludźmi. Jeśli kociak jest szczególnie nieśmiały, możesz przyspieszyć ten proces.

Zanim przedstawisz kociaka innym domowym zwierzętom, zapoznaj je z nowym kociakiem za pomocą zapachu. Pozwól nowemu kociakowi powąchać się nawzajem spod drzwi. Jeśli to możliwe, codziennie zamieniaj posłania, by zapewnić zwierzęciu komfortowe warunki. Kupno kociaka może być niesamowitym doświadczeniem, więc nie spiesz się z tym. I pamiętaj, że kociak potrzebuje odpoczynku i miłości tak samo jak Ty! Jeśli szukasz towarzysza na całe życie, jest wiele rzeczy, które warto rozważyć przed kupnem kociaka.

Pielęgnacja

Jeśli masz kota brytyjskiego, pewnie zastanawiasz się, jak go pielęgnować. Ten typ kota jest bardzo przyjazny i spokojny, więc nie będzie problemu, jeśli będziesz nieco bardziej delikatny niż w przypadku typowej rasy. Nadal jednak ważne jest, by utrzymywać kota brytyjskiego w czystości i zdrowiu. Poniżej przedstawiamy kilka najlepszych wskazówek, których należy przestrzegać podczas pielęgnacji kota brytyjskiego. Najlepiej zacząć od wybrania szczotki dla kota, która została stworzona specjalnie dla kotów brytyjskich.

Po umyciu kota, wyszczotkuj go na koniec. Zacznij od nałożenia szamponu na sierść. Zanurz palce w szamponie, a następnie nanieś go na sierść kota zgodnie z kierunkiem sierści. Po wykonaniu tej czynności wyszczotkuj luźne włosy szczotką z włosia, aby nadać sierści połysk. Powinieneś też codziennie szczotkować kuwetę, by była czysta.

Raz w tygodniu wyszczotkuj sierść kota. Szczotkowanie pomoże zapobiec powstawaniu kul włosowych, zmniejszy ryzyko matowienia i pomoże rozprowadzić naturalne oleje w skórze. Powinieneś zwiększyć częstotliwość szczotkowania w miesiącach wiosennych i jesiennych, ponieważ wtedy brytyjskie koty krótkowłose zrzucają najwięcej sierści. Pamiętaj, by kontynuować szczotkowanie kota nawet wtedy, gdy zrobi się cieplej! Więcej informacji o pielęgnacji znajdziesz na stronach poświęconych pielęgnacji kotów.

Kuweta

Jeśli jesteś właścicielem brytyjskiego kota krótkowłosego, musisz zadbać o odpowiednie wyposażenie kuwety. Muszą one być co najmniej 1,5 raza dłuższe niż ciało kota, ale jeśli kuweta Twojego kota jest mała, być może będziesz musiał zaadoptować kuwetę zrobioną z innych pojemników. Ta metoda nie jest trudna i jest niezwykle opłacalna. Duże plastikowe pudełka do przechowywania są łatwo dostępne w sklepach dyskontowych, centrach majsterkowania i supermarketach. Najłatwiejszą częścią jest przycięcie pudełka. Kiedy już wytniesz plastikowe pudełko, musisz wygładzić jego krawędzie za pomocą szmatki, żeby zapobiec wyrwaniu.

Nauka korzystania z kuwety dla kota brytyjskiego jest łatwa, ale musisz pamiętać o kilku podstawowych wskazówkach, które sprawią, że twój kot będzie korzystał z kuwety. Jedną z najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać, jest to, że kuweta powinna mieć rozmiar odpowiedni dla kota brytyjskiego. Jeśli kuweta jest mała, zniechęci to kota do korzystania z niej. Pamiętaj o regularnej wymianie żwirku, ponieważ żwirek, który obecnie posiadasz, może nie odpowiadać Twojemu kotu brytyjskiemu.

Jeśli regularnie zabierasz swojego kota w długie podróże autobusem lub pociągiem, może być wam łatwiej korzystać z publicznych toalet niż z kuwety. Koty lubią też korzystać z minipudełek, w których nie ma niczego. Jednak ta metoda nie jest idealna dla wszystkich. Najlepiej skonsultować się z weterynarzem, by uzyskać poradę. Pamiętaj jednak, że nie możesz zmusić kota do korzystania z kuwety. Tak długo, jak będziesz mógł nadzorować kota, będzie on chętniej z niej korzystał.

Czytaj również:   Co zrobić gdy kot brytyjski chrapie?

Ćwiczenie

Jeśli rozważasz kupno kota brytyjskiego, prawdopodobnie zastanawiałeś się, jak w pełni wykorzystać niski poziom aktywności swojego pupila. Choć koty brytyjskie są stosunkowo łatwe w pielęgnacji, ich niski poziom aktywności może skutkować problemami zdrowotnymi, zwłaszcza w późniejszych latach życia. Aby utrzymać kota w aktywności i zapobiec przyszłym problemom zdrowotnym, rozważ podarowanie mu zabawek interaktywnych i kondonów dla kotów. Ćwiczenie jest również ważne dla kotów brytyjskich, które muszą rozprostować nogi i ćwiczyć mięśnie, by pozostać zdrowe i szczęśliwe.

Zabawki i czas na zabawę to ważne elementy reżimu ćwiczeń dla kotów brytyjskich. Idealnie byłoby, gdyby kot spędzał co najmniej piętnaście minut na zabawie zabawkami co najmniej dwa razy dziennie. Zapobiegnie to nudzie i pomoże spalić nerwową energię. Jeśli nie możesz znaleźć zabawek dla swojego kota, zainwestuj w drapak dla kota. Powinien on być na tyle wysoki, by kot mógł wyciągać nogi i łapy pod różnymi kątami.

Koty brytyjskie lubią się bawić. Chociaż nie musisz angażować się w godzinne zabawy ze swoim pupilem, brytyjskie koty krótkowłose lubią wchodzić w interakcje z innymi kotami. Chociaż są szczęśliwe, kiedy ludzie je głaszczą, bywają niezdarne i mogą przy tym potłuc różne przedmioty. Niezależnie od tego, czy wybierzesz dietę naukową, czy domową, upewnij się, że Twój kot ma wystarczająco dużo ruchu.

Pielęgnacja brytyjskiego kota krótkowłosego

Brytyjski kot krótkowłosy to solidna, muskularna rasa o przyjaznym i spokojnym usposobieniu. Chociaż z natury są powściągliwe, gdy już cię poznają, stają się niezwykle czułe. Ich krótka, gęsta sierść występuje w wielu kolorach i wzorach, dlatego wymagają częstego szczotkowania. Generalnie trzeba je szczotkować dwa razy w tygodniu. Aby ich sierść była miękka i lśniąca, powinieneś używać szczotki z miękkim włosiem i odmierzać porcje jedzenia.

Kot brytyjski krótkowłosy wymaga regularnej pielęgnacji. Ich sierść musi być szczotkowana co tydzień, żeby usunąć martwe włosy i zmniejszyć ryzyko powstawania kul włosowych. Trzeba mu też regularnie obcinać paznokcie i sprawdzać uszy. Powinieneś podawać im wysokiej jakości karmę, zawierającą wszystkie niezbędne składniki odżywcze, np. ryby. Koty, które mają więcej niż sześć miesięcy, potrzebują dwóch dawek karmy dziennie. Wymagają też regularnych badań kontrolnych, ponieważ są podatne na różne problemy zdrowotne.

Koty brytyjskie krótkowłose są kotami niewymagającymi, ale wymagają odrobiny regularnej pielęgnacji. Wymagają codziennego szczotkowania, ponieważ są podatne na rozwój zapalenia dziąseł i ubytków, dlatego trzeba je regularnie pielęgnować. Szczotkowanie może być trudne, więc powinieneś zacząć od delikatnego wprowadzenia szczoteczki do zębów. Jeśli twój brytyjski krótkowłosy jest nieco zdenerwowany używaniem szczoteczki, możesz go do niej przyzwyczaić, zlizując rosół z kurczaka.

Trzymanie kota brytyjskiego niebieskiego w domu

Rasa kotów brytyjskich niebieskich jest od dawna podziwiana za swoją niezależną i powściągliwą naturę. Chociaż kot ten jest bardzo zdrowy i niezależny, jego silny instynkt łowiecki może prowadzić do otyłości. Dlatego ważne jest, by monitorować ich nawyki żywieniowe i zapewnić im bezpieczną, zamkniętą przestrzeń do zabawy i eksploracji. Rasa ta ma niskie zapotrzebowanie na energię, więc może spędzać trochę czasu na dworze, o ile otoczenie jest bezpieczne.

Koty powinny być karmione mokrą karmą, a nie suchą, ponieważ ta ostatnia może powodować cukrzycę u British Blues. Koty z cukrzycą są dwa razy bardziej narażone na otyłość niż te, które mają niższe ciśnienie krwi. Pamiętaj, by dokładnie śledzić potrzeby żywieniowe kota i regularnie odwiedzać weterynarza. Koty brytyjskie niebieskie są wrażliwe na temperaturę, więc upewnij się, że w twoim domu panuje odpowiedni klimat. Mimo że brytyjski niebieski uwielbia zabawy na świeżym powietrzu, wymaga regularnej opieki lekarskiej.

Wybierając kota, weź pod uwagę jego wielkość i typ. Brytyjskie niebieskie są duże i muskularne, o gęstym, szerokim ciele. Cięższe koty brytyjskie niebieskie ważą do 18 funtów. Są one bardziej podatne na alergie. Chociaż brytyjskie błękity są znane z tego, że mniej się sieją, to jednak mogą mieć reakcje alergiczne na sierść, włosy i inne materiały. Dlatego właściciel kota powinien poświęcić trochę czasu, by dowiedzieć się jak najwięcej o swoim nowym towarzyszu, zanim podejmie ostateczną decyzję.

Podobne Wpisy:

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous Post
Jakie kolory oczu mogą mieć koty brytyjskie?

Jakie kolory oczu mogą mieć koty brytyjskie?

Next Post
Kot brytyjski - oklapnięte uszy i inne choroby

Kot brytyjski – oklapnięte uszy i inne choroby

Related Posts