Ile kosztuje kot brytyjski z renomowanej hodowli?

kot brytyjski z hodowli

Mały, puszysty kociak z charakterystycznym pyszczkiem to marzenie wielu z nas. Decydując się na zakup kota brytyjskiego, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na renomę hodowli, z której ten pochodzi. Zwykle kocięta brytyjskie z renomowanych hodowli są droższe od tych, które pochodzą z hodowli samozwańczych. Z wydatkiem jakiego rzędu należy się liczyć, kupując kota z profesjonalnej hodowli?

Dlaczego warto wybierać koty z renomowanych hodowli?

Profesjonalne hodowle zwierząt, w tym właśnie kotów brytyjskich, prowadzone są przez osoby, które oddają kociętom całe swoje serce. Dbają one, aby rozród zwierząt przebiegał prawidłowo, a kot zachował wszelkie cechy własnej rasy, na których najbardziej zależy potencjalnym właścicielom. Ponadto, w renomowanych hodowlach koty mają odpowiednie warunki do rozwoju, są prawidłowo karmione, posiadają wszelkie niezbędne badania i szczepienia. Dzięki temu mamy pewność, że kupujemy zdrowe kocięta, które rozwijają się w sposób prawidłowy. Jest to bardzo istotne przede wszystkim dla tych, którzy planują brać udział w różnego rodzaju konkursach piękności czy pokazach.

Ile kosztuje kot brytyjski z renomowanej hodowli?

Cena kota brytyjskiego z profesjonalnej hodowli zasadniczo różni się od ceny, jaką proponują pseudohodowle. W tych drugich za zwierzę zapłacimy jedynie 1500-2000 zł i tego typu propozycja już powinna wzbudzić nasz niepokój. Renomowane hodowle proponują znacznie wyższe ceny, które dopiero zaczynają się od 2000 zł. Najczęściej za kota trzeba będzie zapłacić około 3500-4000 zł, choć można też znaleźć znacznie wyższe oferty cenowe. Wiele zależy przede wszystkim od genetyki zwierzęcia oraz jego predyspozycji wystawowych. Istotnym aspektem jest również dostępność kotów w danym czasie. Przy zwiększonym popycie hodowcy mogą dyktować wyższe ceny, choć w tym przypadku mogą one różnić się maksymalnie o kilkaset złotych. Czasami zapłacimy mniej, jeśli jednocześnie decydujemy się przygarnąć pod swój dach większą liczbę kotów. Ceny, po jakich można zakupić kota brytyjskiego, zwykle nie podlegają negocjacji i są stałe w czasie. Nie ma więc znaczenia, kiedy właściwie zdecydujemy się na zakup zwierzęcia, zawsze będziemy musieli liczyć się z wydatkiem podobnego rzędu.

Czytaj również:   Jak wychować kota brytyjskiego - trening

Jak sfinansować zakup kota brytyjskiego?

Renomowane hodowle w zdecydowanej większości przypadków nie umożliwiają dokonywania płatności za zwierzę w ratach. W praktyce oznacza to, że musimy od razu przygotować pełną sumę, aby kot został nam wydany. Płatności dokonuje się gotówką bądź przelewem, w zależności od preferencji właścicieli hodowli. Najlepiej sfinansować zakup kota z własnych oszczędności bądź bieżących dochodów, jednak w przypadku, gdy nie dysponujemy tak dużą kwotą, możemy sięgnąć po kredyt pozabankowy. Niektóre firmy pożyczkowe oferują kredyt gotówkowy z wpisami w bazach, choć w większości przypadku wymogiem jest brak zadłużenia na dzień składania wniosku o finansowanie. Dzięki szybkiemu kredytowi możemy w kilka chwil pozyskać niezbędne środki pieniężne i z ich pomocą sfinansować zakup wymarzonego kota. 

Podobne Wpisy:
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous Post
Czy kocie jedzenie jest szkodliwe dla psa

Czy kocie jedzenie jest szkodliwe dla psa?

Next Post

Psy w miejscu pracy – czy to możliwe? Jakie są profity?

Related Posts