Filmy o kotach – TOP 6

filmy o kotach

Filmy o kotach potrafią zaskakiwać, bawić i wzruszać. Poznaj tytuły najciekawszych dzieł, przedstawiających losy odważnego i ciekawskiego kota. Najlepsze filmy przyrodnicze o kotach są ze wszystkich gatunków: komedia, dramat, film familijny i dokumentalny. Jeśli jesteś fanem uroczych kotów, usiądź na kanapie ze swoim zwierzakiem na kolanach i zobacz, który film o kotach może Ci się spodobać.

Garfield 2004 – reżyseria Peter Hewitt

Garfield, najsłynniejszy kot na świecie, prowadził życie, którego wielu z nas by zazdrościło. Siedzi cały dzień przed telewizorem w swoim ulubionym fotelu i czuje się jak pan wszechświata. Czar prysł, gdy właściciel Garfielda, Jon, przywiózł do domu Odiego, uroczego, ale niezbyt mądrego szczeniaka. Garfield zdaje sobie sprawę, że jego świat legł w gruzach i postanawia raz na zawsze pozbyć się kłopotliwego konkurenta… W polskiej wersji językowej głos Garfielda podkłada Marek Kondrat.

Kot w butach 2011 – reżyseria Chris Miller

Zanim Kot w Butach spotyka Shreka i dołącza do niego w szalonej przygodzie, wiele się dzieje. Film pokazuje, jak nabył niesamowite umiejętności szermiercze, zakochał się w nim jako pierwszy, a co najważniejsze, rozpoczął swoją mroczną karierę. Mistrz szermierki wyrusza w heroiczną podróż. Połączyła siły ze sprytnym przyjacielem Humptym Dumptym  i piękną kotką uliczną Kitty Softpaws, aby ukraść słynną gęś znoszącą złote jajka. Ta przygoda jest warta dziewięciu żyć!

Arystokraci 1970 – reżyseria Wolfgang Reitherman

Aryskotraci to niezapomniana mieszanka dzikich przygód, barwnych postaci i żywej muzyki słynnych Sherman Brothers. Adelaide postanowiła pozostawić cały swój dobytek bliskim… uroczej rodzinie kotów rasowych. Dowiadując się o zamiarach swojego pracodawcy, chciwa gospodyni Edgar porywa pełną wdzięku i łagodną kotkę Marquis i jej trzy złośliwe kocięta i porzuca zwierzęta na wsi. Rodzina kotów wraca do domu w eskorcie uroczego trędowatego Thomasa O’Malleya. Podczas swojej przygody kot Tom prowadzi nowych uczniów do swojej kryjówki, a Scatcat i jego zespół kotów na biegunach grają słynnego „Wszyscy chcą poczuć bluesa”.

Czytaj również:   Kot brytyjski krótkowłosy - charakterystyka rasy

Kot Bob i ja 2016 – reżyseria Roger Spottiswoode

Historia Jamesa i Boba zyskała sławę, gdy film o kotach stał się wirusowy w mediach społecznościowych. Zamieszczony na YouTube film przedstawiający ulicznego muzyka i kota stał się internetową sensacją. James Bowen i Bob stali się dobrze znanymi postaciami w londyńskim krajobrazie. Ze względu na medialną sławę agentka Mary Pachnos zainteresowała się ich historią i zaproponowała Jamesowi napisanie książki.  Wbrew temu, co sugeruje tytuł, film nie opowiada kociej historii ani nie przedstawia wydarzeń z kociego punktu widzenia. Zwierzę staje się żywą maskotką reprezentującą drogę ludzkości do godności.

Psy i koty 2001 – reżyseria Lawrence Guterman

Od samego początku świata toczy się wojna o dominację nad planetą, w której bierze udział dwóch rywali – pies i kot. Ta wojna jest tak tajna, że może rozgrywać się w twoim własnym salonie bez twojej wiedzy! Walka psów i kotów o dominację nad światem od lat jest pod kontrolą dzięki zawieszeniu broni. Ale ten okres pokoju dobiega końca. Ogarnięty obsesją na punkcie władzy perski kot, pan Tinkles, łamie umowy i rozpoczyna zmasowaną kampanię przeciwko najlepszemu przyjacielowi człowieka. Elitarny psi agent, który chronił całą ludzkość, ma teraz kłopoty. Kiedy najlepszy psi agent zostaje zwolniony, młody rekrut, szczeniak rasy beagle o imieniu Lou, zostaje zatrudniony na jego miejsce. Kiedy pan Tinkers i jego armia dobrze wyszkolonych żołnierzy rozpoczynają masową mobilizację, los ludzi spoczywa w łapach szczeniaka, który jeszcze nie sprawdził się w walce.

Kobieta kot 2004 – reżyseria Jean-Christophe „Pitof” Comar

Gdyby nie Kobieta-Kot, nie wiem, czy gwiazda Halle Berry byłaby tak olśniewająca. Choć zdjęcie nie zostało dobrze przyjęte, przyczyniło się do uznania aktorki. Berry wyróżniał się podczas projekcji — i nadrabiał to swoją stosunkowo prostą fabułą. Nie chodzi tylko o ruchy bohaterki, ale także o ubiór, który podkreśla jej atletyczną i zwinną sylwetkę. Zwrot „zwinny jak kotek” w filmie wypada lepiej niż gdziekolwiek indziej.

Podobne Wpisy:
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous Post
L4 na chorego kota

L4 na zwierzęta – czy można uzyskać zwolnienie z powodu chorego kota?

Next Post
zachowanie kota przed śmiercią

Czy koty mogą przeczuć zbliżającą się śmierć człowieka?

Related Posts