Jakie są różnice między dorosłym a małym kotem brytyjskim?

Jakie są różnice między dorosłym a małym kotem brytyjskim?

Brytyjskie koty krótkowłose to starożytne rasy. Uważa się, że wyewoluowały z kotów rzymskich, a ich spokojne osobowości przyciągały do nich ludzi. W przeszłości koty te były wykorzystywane głównie do zwalczania szkodników, ale ich spokojna natura i krótka, gęsta sierść szybko rozpowszechniły się wśród innych gatunków kotów, w tym kotów domowych i gospodarskich. Obecnie koty brytyjskie krótkowłose są popularne wśród właścicieli zwierząt na całym świecie, dzięki swoim spokojnym i łatwym do zaakceptowania osobowościom.

Artykuł poniżej jest wynikiem inspirującej współpracy z seteryirlandzkie.pl

Zakres wagowy dla brytyjskiego kota krótkowłosego

Chłopiec rasy brytyjski krótkowłosy waży około 12 funtów, a kotka około 7 funtów. Żaden z nich nie jest typowym kotem, ale oba są bardzo kochające i czułe. Dobrze dogadują się z innymi zwierzętami, ale nie lubią być noszone na rękach. Są łagodnymi, niezależnymi kotami i najlepiej czują się w rodzinie z dziećmi i innymi zwierzętami. Są tolerancyjne w stosunku do wszystkich rodzajów otoczenia i mogą dobrze żyć z innymi zwierzętami i dziećmi.

Kocięta brytyjskie krótkowłose rosną szybko, przybierając na wadze około pół grama dziennie do 15 dnia życia. Kontynuują przyrost wagi i wzrostu do trzeciego roku życia, a potem osiągają plateau. W przeciwieństwie do wielu kotów, brytyjskie kocięta krótkowłose nie zmniejszą swojego rozmiaru do roku życia. Utrzymuj kociaka w zalecanym przedziale wagowym co miesiąc, żeby nie skończyć z nadmiernie dużym kotem.

Jeśli chodzi o kocięta brytyjskich kotów krótkowłosych, samce są zazwyczaj cięższe od samic. Rozmiar uszu kota brytyjskiego krótkowłosego to kolejny ważny czynnik, który należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o wyborze kociaka. Kocurki powinny mieć duże, zaokrąglone uszy. Czubki powinny być zaokrąglone i daleko od siebie oddalone. Ciało kota brytyjskiego krótkowłosego jest zwarte i silne, z długimi nogami i dobrze zaokrąglonymi stopami.

Chłopiec rasy brytyjski krótkowłosy powinien ważyć od 9 do 17 funtów, a kotka około 6-8 funtów. Rasa ta jest łagodna, ale wymaga regularnej pielęgnacji i czyszczenia. Wymagają częstego obcinania paznokci i czyszczenia uszu. Najlepiej trzymać je w domu, gdzie są chronione przed innymi zwierzętami i samochodami. Brytyjczyk krótkowłosy powinien być szczotkowany kilka razy w tygodniu.

Kolory brytyjskiego krótkowłosego

Umaszczenie brytyjskiego kota krótkowłosego jest bardzo charakterystyczne, od szarego po niebieskie. Nazwa “niebieski” może odnosić się zarówno do najciemniejszego szarego koloru, jak i najjaśniejszego niebieskiego. Niektóre brytyjczyki krótkowłose nazywane są także maltańczykami, szkockimi fałdami lub złotymi brytyjczykami krótkowłosymi. Niektórzy hodowcy używają nawet słowa “biały”, by opisać ogólny kolor tego kota. Poza kolorem sierści, brytyjski kot krótkowłosy wyróżnia się także oznakowaniem.

Poza tym, że są akceptowane w rejestrach kotów na całym świecie, brytyjskie koty krótkowłose występują w szerokiej gamie kolorów. Brytyjski kot krótkowłosy jest jedyną rasą zaakceptowaną przez FIFe Cat Association. Kiedyś był znany pod nazwą British Blue. Teraz jednak jest powszechnie akceptowana jako oficjalna rasa. Możesz nawet adoptować brytyjskiego krótkowłosego, jeśli chcesz mieć puszystego zwierzaka. Oto kilka najczęstszych kolorów brytyjskiego krótkowłosego.

Brytyjskiego krótkowłosego można rozpoznać po kremowym umaszczeniu na jasnobrązowym tle. Oprócz tego kot powinien mieć różowe opuszki łap i skórę na nosie. Niektóre brytyjskie krótkowłose mają nawet umaszczenie żółtopłowe. Oczy kota powinny być albo złote, albo miedziane. Oznaczenia powinny być wyraźne, ale powinny pasować do reszty sierści kota.

Inną cechą wyróżniającą brytyjskiego kota krótkowłosego jest różnorodność jego wzorów. Ich sierść jest krótka i wymaga minimalnej pielęgnacji. W przeciwieństwie do Ragdolli i Persów, zrzucają włosy bardzo rzadko. Szczotkowanie kota co najmniej raz w tygodniu pomoże ci zachować jego długą, piękną sierść. Koty te potrafią być bardzo czułe i wolą przebywać obok swoich kochających właścicieli. Są też łagodne i cierpliwe.

Potrzeby pielęgnacyjne

Wiele osób zakłada, że koty nie potrzebują szczotkowania i kąpieli. Choć generalnie jest to prawda, niektóre rasy potrzebują więcej zabiegów pielęgnacyjnych niż inne. Brytyjskie krótkowłose mają długie, gęste futro i wymagają codziennego szczotkowania. Regularne kąpiele są korzystne dla wszystkich kotów. Codzienne szczotkowanie też jest dobrym pomysłem. Brytyjskie koty krótkowłose mają zwykle niższy poziom aktywności niż ich amerykańscy kuzyni, więc pielęgnacja kota powinna być dla niego priorytetem.

Pielęgnacja kota brytyjskiego krótkowłosego nie jest trudnym zadaniem. Ważne jest, by szczotkować go codziennie, by miał zdrową sierść i zęby. Szczotkowanie zapobiegnie powstawaniu kul włosowych, ale może wywołać bójkę. Kot stanie się leniwy, jeśli nie będziesz się z nim bawił, więc postaraj się zapewnić mu rozrywkę. Drzewko dla kota lub interaktywne zabawki dla kota są świetnym miejscem do zabawy, a regularne szczotkowanie zapobiegnie wypadkom.

Czytaj również:   Kot Syberyjski - Charakterystyka rasy

Zabieranie kota na sesje pielęgnacyjne jest również korzystne dla kota. Poprawi to napięcie mięśni, pobudzi skórę i nada sierści połysk. Podczas pielęgnacji kot zwykle zrzuca trochę włosów, więc codzienne szczotkowanie pomoże zapobiec matowieniu sierści. Codzienne szczotkowanie pomoże zapobiec powstawaniu kul włosowych, a także pomoże ci zidentyfikować pchły i kleszcze. Pielęgnacja jest terapeutyczna zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego kota.

Kot brytyjski długowłosy będzie bardzo kochający i czuły w stosunku do dzieci. Chociaż nie są to koty na kolanach, są towarzyskie i potrafią dostosować się do większości sytuacji życiowych. Są też bardzo tolerancyjne wobec dzieci i psów, co sprawia, że są świetnymi zwierzętami domowymi dla rodzin z dziećmi. Jeśli jesteś zapracowanym rodzicem, brytyjski krótkowłosy dostosuje się do każdej sytuacji życiowej, niezależnie od tego, czy jest to ruchliwe życie, czy spokojne przyjęcie.

Problemy zdrowotne

Istnieje wiele problemów zdrowotnych, które mogą wystąpić u dorosłego i małego kota brytyjskiego, ale są pewne różnice między tymi dwoma rasami, które powinieneś wziąć pod uwagę. Na przykład hemofilia jest chorobą, której skutkiem jest obfite lub ciągłe krwawienie. Objawy mogą być od łagodnych do zagrażających życiu, a kot może wydawać się zdrowy do czasu urazu lub operacji. Lekarz weterynarii powinien ocenić kota pod kątem objawów tej choroby, a diagnozę można postawić dopiero po dokładnym badaniu lekarskim.

Chociaż kot brytyjski krótkowłosy ma krótką żywotność, potrzebuje częstych wizyt u weterynarza i pożywnej diety. Koty brytyjskie mogą żyć od 15 do 20 lat, choć niektóre rasy żyją znacznie dłużej. Dbałość o kota może znacznie wydłużyć jego życie. Oto kilka najważniejszych kwestii zdrowotnych, które powinieneś wziąć pod uwagę, adoptując jedno z tych uroczych zwierząt. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę www.britishcat.org/about/cat-health i starzenie się

Jednym z problemów zdrowotnych między dorosłym a małym kotem brytyjskim jest otyłość. Kot brytyjski krótkowłosy ma silne ciało i wymaga od swoich stawów więcej niż inne rasy. W związku z tym są podatne na zapalenie dziąseł i choroby dziąseł. Inne problemy zdrowotne związane z otyłością to wielotorbielowatość nerek i kardiomiopatia przerostowa. Jednak brytyjskie krótkowłose są generalnie odporne i poradzą sobie w większości sytuacji.

Nie ma większych problemów medycznych pomiędzy dorosłym a małym kotem brytyjskim. Poza tymi powszechnymi problemami, kota brytyjskiego można łatwo pomylić, jeśli chodzi o jego rasę. Grupa krwi kota brytyjskiego jest unikalna i niesie ze sobą wysokie ryzyko rozwoju talii. Dobre odżywianie, dużo ruchu i codzienny nadzór są niezbędne, by utrzymać małego kota w zdrowiu i szczęściu. Potrzebują też odpowiedniej przestrzeni do spania, zabawy i eksploracji.

Oczekiwana długość życia

Pomimo swoich niewielkich rozmiarów, koty są zaskakująco długowieczne. W porównaniu z mniejszymi ssakami, koty mogą żyć ponad dwadzieścia lat! Oznacza to, że długość życia kota może przekroczyć długość życia dorosłego człowieka. Dobrze pielęgnowany kot może żyć piętnaście lat, a nawet dłużej. W rzeczywistości niektóre rasy mogą dożyć dwudziestu, a nawet trzydziestu lat! Przyjrzyjmy się bliżej długości życia każdej z ras!

Brytyjski krótkowłosy to duża rasa, której długość życia wynosi od czternastu do dwudziestu lat. Przeciętnie ważą około siedmiu kilogramów, ale mogą ważyć nawet dziewięć. Ich wzrost waha się od trzydziestu do trzydziestu pięciu centymetrów, co czyni je idealnymi zwierzętami do mieszkań i apartamentów. Ich długość życia wynosi około czternastu do dwudziestu lat, czyli znacznie dłużej niż kota domowego!

Kot brytyjski krótkowłosy może żyć od dwunastu do siedemnastu lat. Oczekiwana długość życia brytyjskiego kota krótkowłosego zależy od wielu czynników. Rasa ta jest znana ze swojej spokojnej i stonowanej osobowości i zazwyczaj bawi się, kiedy zostaje sama. Często są kotami na kolanach, ale nie wymagają wiele uwagi od swoich ludzkich właścicieli. Oczekiwana długość życia brytyjskiego kota krótkowłosego jest w przybliżeniu o jedną trzecią dłuższa niż kota domowego.

Jest wiele czynników, które mogą wpłynąć na długość życia kota, w tym styl życia i dieta. Niektóre z tych czynników mogą mieć wpływ na zdrowie kota, ale są też pewne cechy, które mogą wydłużyć jego życie. Choć nie możesz zagwarantować zdrowia i długowieczności kota, znajomość średniej długości życia kotów dwóch ras jest przydatną informacją.

Podobne Wpisy:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous Post
Jak długo rośnie kot brytyjski oraz jakie ma rozmiary

Jak długo rośnie kot brytyjski oraz jakie ma rozmiary

Next Post
Kot brytyjski dla alergika - zastrzeżenia i porady

Kot brytyjski dla alergika – zastrzeżenia i porady

Related Posts