Jakie wady ma kot brytyjski?

Jakie wady ma kot brytyjski?

Duża pula genów kota brytyjskiego pozwala mu na posiadanie szerokiego wachlarza cech genetycznych. Może to sprawić, że twój kot będzie zdrowy, ale może też spowodować, że pewne wady zostaną spotęgowane. Niektóre z tych wad są przekazywane przez geny recesywne, co oznacza, że mogą się one podwajać w kolejnych pokoleniach. Niektóre z tych wariantów są śmiertelne lub poważnie upośledzające, a nawet mogą mieć charakter kosmetyczny.

Artykuł przygotowany z myślą o naszych czytelnikach, dzięki współpracy z weterynarz-wloszczowa.pl

robaki i insekty mogą zaatakować kota brytyjskiego

Twój kot może być zarażony robakami i insektami. Szkodniki te mogą spowodować, że kot będzie miał luźne stolce, a nawet może być w ciąży! Koty mogą też mieć nieelastyczną skórę i sztywną sierść. Możesz zauważyć, że twój kot tuli się do siebie, co jest oznaką dyskomfortu. Jeśli zauważysz którykolwiek z tych objawów, powinieneś natychmiast skontaktować się z weterynarzem. Oto kilka objawów robaków u kota.

Kot brytyjski może zachorować na telazję, infekcję wywołaną przez robaka pasożytniczego o nazwie Thelazia callipaeda. Zakażenie to może spowodować ślepotę u kotów i psów. W 2016 roku w wiadomościach pojawiły się informacje o trzech brytyjskich psach, które przywiozły robaka z Europy kontynentalnej. W raporcie Veterinary Record z 2017 roku stwierdzono, że choroba ta stała się poważnym problemem w Europie. Zdiagnozowano ją u ponad 3000 psów w USA i Kanadzie.

Tasiemce to rodzaj robaków o długich, spłaszczonych ciałach i małej główce. W główce tasiemca znajdują się segmenty wypełnione jajami. Po połknięciu segmenty te odrywają się i przechodzą przez kał kota. Robak ten ma około ćwierć cala długości i w świeżej postaci przypomina ziarna ryżu. Po wysuszeniu wygląda jak ziarno sezamu. Główkę i segmenty tasiemca można łatwo zaobserwować w kale i na ogonie kota.

Szybko dojrzewa

Rasa brytyjski krótkowłosy dojrzewa w przyspieszonym tempie. Oznacza to, że twój pupil będzie szybko rósł, ale oznacza to też, że jest podatny na pewne problemy. Na początek, u kotów brytyjskich mogą rozwinąć się choroby dziąseł i zapalenie dziąseł. Dzieje się tak głównie dlatego, że ich pyski są krótsze niż u innych ras, co czyni je podatnymi na choroby. Koty brytyjskie krótkowłose mają też problemy z uszami, więc pamiętaj, żeby sprawdzić, czy nie mają pasożytów, zanim zaatakują twój dom.

Jako rasa kota domowego, brytyjskie krótkowłose są bardzo przyjazne i czułe. Kocięta brytyjskich kotów krótkowłosych dojrzewają zazwyczaj między 12 a 16 tygodniem życia. Przeszły już podstawowe szczepienia i zostały odstawione od matki. Większość hodowców nalega, by koty brytyjskie były trzymane w domu i wykastrowane lub wysterylizowane. Niektórzy hodowcy odradzają usuwanie pazurów i operacje usunięcia ścięgien. Koty brytyjskie krótkowłose nie mają tendencji do szopowania, dlatego są dobrymi zwierzętami dla alergików.

Podczas gdy większość ras szybko dojrzewa, brytyjskie krótkowłose dojrzewają nieco wolniej. Pierwszy rok życia kota brytyjskiego jest wypełniony wzrostem fizycznym i rozwojem psychicznym. W tym momencie kot jest już w pełni dorosły i może mieszkać z tobą przez długi czas. W związku z tym koty brytyjskie krótkowłose potrzebują dużo uwagi ze strony swoich właścicieli, aby osiągnąć swoje dorosłe rozmiary. Ta rasa jest także masywna, więc najlepiej jest podawać im stałą dietę, żeby nie dopuścić do nadwagi.

Czytaj również:   Jaka jest średnia waga kota brytyjskiego i ile powinien jeść?

Brytyjskie krótkowłose są bardzo towarzyskie i dobrze sobie radzą z wszystkimi domownikami. Są tolerancyjne wobec innych zwierząt domowych i dobrze znoszą podstawowe szkolenie. Są też wyjątkowo inteligentne i łagodnie aklimatyzują się do zmian. Jeśli masz kociaka rasy brytyjski krótkowłosy, rozważ przyniesienie go do najbliższego schroniska dla kotów na wizytę w poradni pielęgnacji kotów. Poza przyjaznym i czułym usposobieniem brytyjskie koty krótkowłose są zazwyczaj dobrym wyborem dla osób, które po raz pierwszy są właścicielami zwierząt.

Rasa brytyjski krótkowłosy jest rodowodową wersją tradycyjnego brytyjskiego kota domowego. Podobnie jak inne koty domowe, ta rasa ma charakterystyczną krępą budowę ciała, gęste futro i szerokie, okrągłe oczy. Kot brytyjski potrzebuje około trzech lat, by dojrzeć i osiągnąć pełnię swoich dorosłych rozmiarów. Jest to jedna z niewielu ras, które dojrzewają bardzo powoli – przeciętny kot brytyjski jest w pełni dorosły dopiero w wieku trzech lat.

Nie jest skłonny do porzucania

Kot brytyjski krótkowłosy świetnie dogaduje się z psami i innymi kotami, ale nie z małymi zwierzętami. Dzieje się tak ze względu na jego dziki instynkt drapieżcy, który wywodzi się z długiej historii pracy myszoskoczków. Z tego powodu właściciele małych zwierząt powinni podjąć szczególne środki ostrożności przy posiadaniu kota brytyjskiego. Jeśli rozważasz adopcję kota brytyjskiego, jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć o tej rasie, zanim podejmiesz ostateczną decyzję.

Choć koty brytyjskie są zazwyczaj przyjaźnie nastawione do dzieci, mogą nie być tak tolerancyjne, gdy zostawia się je same. Są jednak kochające i chętne do zabawy i często szukają innych kotów, z którymi mogłyby się bawić. Ze względu na ich silną muskulaturę i grube kości, potrzebują ruchu. Interaktywna zabawa jest ważna dla zdrowia kotów brytyjskich. Nie należy zostawiać ich samych na dłuższy czas – kilka godzin dziennie w zupełności wystarczy.

Starożytni Rzymianie sprowadzili koty do Wielkiej Brytanii dwa tysiące lat temu i przywieźli je z Egiptu. To może wyjaśniać, dlaczego koty nie były tak często porzucane. Koty brytyjskie nie są porzucane z powodu swojej rasy. Ich rasa jest silna, muskularna i zdolna do przetrwania surowego klimatu Wysp Brytyjskich. A koty, które nie są porzucane, zazwyczaj nie są agresywne i tolerancyjne wobec ludzi.

Jest to poszukiwany osobnik

Opublikowano tysiące prac badawczych na temat zachowania, zdrowia i genetyki kotów. Te prace pomogły uczynić z kotów brytyjskich jedne z najbardziej pożądanych osobników na świecie. The Happy Cat Handbook to kompleksowy przewodnik, który pomoże ci osiągnąć kocie szczęście. Możesz cieszyć się swoim nowym kocim przyjacielem przez długie lata! Oto kilka powodów, dla których koty brytyjskie są tak poszukiwane. Po pierwsze, koty te są niesamowicie przystojne! Ich duże ciała i szerokie, umięśnione sylwetki robią wrażenie. Jeśli chodzi o koty cięższe, to mogą ważyć nawet do 18 funtów!

Podobne Wpisy:

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous Post
Skąd się wzięły niebieskie oczy u kota brytyjskiego?

Skąd się wzięły niebieskie oczy u kota brytyjskiego?

Next Post
Ile średnio żyje kot brytyjski i jak wydłużyć jego życie?

Ile średnio żyje kot brytyjski i jak wydłużyć jego życie?

Related Posts